Korzeń mniszka lekarskiego łagodzi różnego rodzaju dolegliwości. Od lat stosowany jest jako naturalny środek oczyszczający wątrobę, pomaga na kłopoty z nerkami, ułatwia trawienie i zmniejsza poziom cukru we krwi.

Korzeń mniszka lekarskiego jest znakomitym antidotum na rozmaite schorzenia. Ze względu na swoje cenne właściwości jest ceniony od wielu wieków. Ten naturalny lek pomaga w  różnych chorobach, takich jak cukrzyca, problemy nerek i wątroby czy dolegliwości żołądkowe.

Korzeń mniszka lekarskiego jest naturalnym lekarstwem, bogatym w witaminy i minerały. W swoim składzie posiada takie składniki jak:

  • przeciwutleniacze,
  • wapń,
  • witaminę K.

Przeciwutleniacze i wapń wpływają bardzo pozytywnie na stan kości. Znakomicie chronią je przed uszkodzeniem w starszym wieku, kiedy to stają się mniej wytrzymalsze, cieńsze i słabsze. Picie herbaty z mniszka lekarskiego ma niezwykle dobroczynny wpływ na stan kości i zębów, ponieważ je wzmacnia i chroni przed próchnicą.

Witamina K wpływa pozytywnie na stan tkanki kostnej, co jest bardzo ważne dla kobiet po menopauzie. W tym okresie są zagrożone osteoporozą, przez co wzrasta ryzyko niebezpiecznych złamań.

Jak przygotować korzeń mniszka lekarskiego?


error: Treść zabezpieczona !!