Dietetyczna sałatka z ogórków zimowych King: Odkąd zaczęłam je jeść, systematycznie pomagają mi schudnąć.

Sałatka „Zimowy król” jest prosta do wykonania i pyszna. Bez problemu można znaleźć składniki w swojej kuchni.

Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich proporcji, aby poszczególne składniki nie zdominowały dania. Sałatka to świetny wybór posiłku dla osób, które martwią się o swoją wagę. Ze względu na małą ilość kalorii w ogórkach jest bardzo dietetyczna. Można stracić kilka kilogramów zastępując nią jeden posiłek dziennie.

Dodatkową zaletą jest to, że pyszny aromat i smak ogórków można zachować nawet w zimie. Daje to wrażenie, że zostały one właśnie zerwane z Twojego ogrodu. Tę sałatkę można przygotować już teraz, a zimą nadal będziesz cieszyć się jej pysznym smakiem.

Składniki:

  • Świeże ogórki – 5kg
  • Cebula – 1kg
  • Opcjonalnie: Koperek – 300g
  • Ocet – 100 ml
  • Sól – 2 łyżki
  • Do smaku: Czarny pieprz (groszek).

Sposób przygotowania:

Ogórki dokładnie umyć, np. Po umyciu namoczyć w zimnej wodzie przez co najmniej godzinę. Pokrój je w krążki. Następnie obierz i pokrój cebulę w krążki, a następnie umieść ją w dużej misce. Posól mieszankę i umieść w misce. Pozwól, aby ogórki uwolniły swój sok przez około 30 minut.

Możesz umyć koperek, a następnie drobno go posiekać. Wymieszaj ocet, cukier i pieprz w dużym rondlu. Wymieszaj ugotowane na parze warzywa w misce. Gotuj warzywa na małym ogniu, często mieszając. Gdy ogórki zaczną przybierać złoty kolor, zdejmij patelnię z ognia i natychmiast przenieś sałatkę do sterylizowanych słoików.

Ogórki powinny być całkowicie pokryte marynatą. Odwróć słoik do góry nogami i przykryj go kocem. Pozwól mu ostygnąć.

error: Treść zabezpieczona !!