Domowe receptury, które zmniejszają obrzęki i wyciągają z organizmu zatrzymaną wodę.

Zatrzymanie wody w organizmie, to stan, w którym płyny nadmiernie gromadzą się w ciele. To z kolei powoduje obrzęki, które najczęściej występują na dłoniach, kostkach, stopach.

Opuchlizna pojawia się również pod oczami. U kobiet problem z zatrzymywaniem wody może pojawiać się w okresie ciąży bądź przed miesiączką.  Najczęstsza przyczyną tego stanu jest przyjmowanie zbyt małej ilości płynów, spożywanie produktów z dużą zawartością soli, a także zmiany hormonalne.

Poza wzrostem wagi, dolegliwość ta obciąża narządy wewnętrzne oraz serce. Dlatego warto poznać domowe sposoby, które zmniejszą obrzęk i wyciągną z organizmu zatrzymaną wodę.

RZODKIEWKA Z SOKIEM Z CYTRYNY

Połączenie soku z cytryny z rzodkiewką świetnie sprawdzi się na zatrzymanie wody i skutecznie zadziała na obrzęki wywołane przez tą dolegliwość.

Co będzie Ci potrzebne?:

  • sok z cytryny – 40 ml
  • czarna rzodkiewka (inaczej czarna rzepa) – 200 g

Na grubej tarce zetrzyj korzeniowe warzywa. Następnie dodaj wyciśnięty sok z cytryny i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną mieszankę należy spożywać regularnie przez okres 1 tygodnia, około 30-40g od czterech do pięciu razy dziennie.

HERBATA Z PIETRUSZKI NA OBRZĘKI

Natka pietruszki jest jednym z najzdrowszych i najskuteczniejszych naturalnych diuretyków, które działają na nerki, powodując zmiany w wydalaniu ilości wody i elektrolitów z moczem. Herbata z natki, to prosty i skuteczny napój w walce z zatrzymywaniem wody w organizmie.

Co będzie Ci potrzebne?: 

  • woda – 500 ml
  • natka pietruszki – 5 łyżeczek

Wstaw wodę i doprowadź do wrzenia. Następnie wsyp drobno posiekaną natkę pietruszki. Gotuj jeszcze przez 5 minut. Odstaw do schłodzenia. Gdy już ostygnie, to dokładnie odcedź. Dla osiągnięcia najlepszych efektów herbatę należy pić co najmniej 3 razy dziennie, ale nie więcej niż litr na dzień.  Kobiety w ciąży powinny unikać spożywania tego napoju.

POZNAJ POKARMY, KTÓRE ZWALCZAJĄ NADMIAR WODY W ORGANIZMIE

Marchewka

Marchew zawiera w swoim składzie witaminy oraz przeciwutleniacze, które są pomocne w detoksykacji organizmu. Dodatkowo zawiera potas, który skutecznie pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Ten pierwiastek odgrywa ważną rolę w utrzymaniu gospodarki wodnej, kontrolując objętość płynów.

Imbir

Imbir  od lat słynie ze swoich właściwości moczopędnych. Wspomaga proces trawienia. Skutecznie pomaga usunąć szkodliwe toksyny z organizmu. Warto włączyć go do codziennej diety i regularnie spożywać w formie przyprawy, dodatku do potraw czy napoju.

Łodyga selera

Związek zwany kumaryną występujący w selerze pomaga w procesie oczyszczania organizmu z przeciwutleniaczy i nagromadzonej wody. Seler wspomaga także proces trawienia. Pomocny w zaburzeniach pracy nerek. Reguluje ciśnienie krwi.

Ogórki

Ogórki w swoim składzie zawierają składniki odżywcze oraz dużą ilość wody, a to pomaga wypłukać kwas moczowy znajdujący się w nerkach. W ogórkach znajduje się także kwas kawowy, który doskonale radzi sobie z zalegająca w organizmie wodą. Dodatkowym atutem spożywania tego warzywa jest niska kaloryczność.

Szparagi

Szparagi zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie dzięki wysokiej zawartości potasu. Pierwiastek ten odgrywa ważną rolę w utrzymaniu gospodarki wodnej, kontrolując objętość płynów. Warto wspomnieć, że szparami są lekkostrawne, a jednocześnie bardzo sycące i zawierają dużą ilość błonnika, który ma wpływ na regularne wypróżnianie się.

Cynamon

Chrom, który znajduje się w cynamonie pomaga kontrolować apetyt, ponieważ reguluje poziom glukozy we krwi. Pozytywnie wpływa także na zwiększenie naszej odporności. Doskonale sprawdza się w procesie usuwania z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.

 Zielona herbata

Jej właściwości i działanie lecznicze znane są od tysiącleci. Zielona herbata jest jednym z najlepszych naturalnych środków moczopędnych. Doskonale radzi sobie w procesie oczyszczania organizmu wypłukując go z toksyn oraz przyspiesza przemianę materii. Regularne spożywanie tego napoju może przyczynić się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

Arbuz

Arbuz składa się w 92% z wody, dlatego doskonale nawadnia organizm. Spożywanie odpowiedniej ilości owoców bogatych w wodę wspomaga krążenie,  zdrowie skóry oraz trawienie. Arbuz jest także idealnym źródłem minerałów i witamin o właściwościach moczopędnych.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski jest tradycyjnym naturalnym środkiem moczopędnym. Jest doskonałym wsparciem dla układu trawiennego, a także wspomaga pracę wątroby.

POZNAJ 7-DNIOWĄ KURACJE NA POZBYCIE AOW NADMIARU PŁYNÓW Z ORGANIZMU

Nadmiar soli w organizmie ma bardzo negatywny wpływ na cały organizm. Obciąża serce, narządy wewnętrzne oraz naczynia krwionośne. Negatywnym efektem jest także wzrost wagi oraz obrzęki. Zaburzenia bilansu wodnego powodują nierównomierne rozłożenie tłuszczu.

Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie nadmiaru płynów  w organizmie. Poznaj napój, który daje efektu  już w ciągu 1 tygodnia. Połączenie zielonej herbaty i liścia laurowego daje niesamowite korzyści i pomoże rozwiązać problem z zatrzymywaniem się wody. Cynamon natomiast nadaje smaku, a także przyspiesza metabolizm.

Ci będzie Ci potrzebne?: 

  • woda – 800 ml
  • zielona herbata – 3 łyżki
  • liść laurowy – 1 bądź 2 liście
  • cynamon – 1 laska

Wstaw wodę i zagotuj dodając wszystkie składniki.

Następnie przykryj i zaparzaj jak klasyczną herbatę przez około 15 minut.

Potem odcedź przy pomocy gazy lub sitka.

Tak przygotowany napój należy pić przez tydzień 3 razy dziennie: na czczo rano, po śniadaniu i przed snem. Po tygodniowej kuracji trzeba zrobić 1-2 tygodniową przerwę.

Po tym okresie można zacząć od nowa trzymając się zasady: 7 dni kuracji/14 dni przerwy.


error: Treść zabezpieczona !!