Napięte mięśnie mogą utrudniać wykonywanie najprostszych ruchów. Warto o nie zadbać. Ćwiczenia.

Ból kręgosłupa szyjnego jest wyjątkowo nieprzyjemny. Objawy te mogą pojawić się, gdy szyja lub mięśnie są sztywne.

Kręgosłup szyjny jest cały czas obciążony. Nawet najprostsze ruchy mogą być utrudnione przez nawet najmniejszy dyskomfort. Istotne jest, aby unikać wszelkich dolegliwości i stanów zapalnych.

Przyczyn dyskomfortu jest wiele. Zła postawa lub brak aktywności mogą być jedną z przyczyn.

Ćwiczenia jogi mogą być stosowane w celu zmniejszenia bólu i zapobiegania jego powrotowi. Jest to zbiór wielu ćwiczeń, które mogą pomóc. Jeśli czujesz, że ból trwa, to jest dobry pomysł, aby natychmiast szukać pomocy medycznej.

Regularne ćwiczenia mogą nie tylko przynieść potrzebną ulgę, ale także pozwolić żyć z tym stanem przez dłuższy czas. Wiele osób poszło za radą innych i ćwiczyło. Zacznij teraz, aby rozluźnić mięśnie, wzmocnić szyję i pozbyć się bólu.

Aby rozciągnąć kręgosłup, połóż matę na ziemi. Następnie połóż na niej ręcznik lub koc. Zamknij oczy, połóż ręce na kolanach i weź głęboki oddech. Przyjmuj każdy wdech i wydech. Możesz również wykonać to samo ćwiczenie na krześle, jeśli nie jest Ci wygodnie na ziemi.

Siedząc w pozycji tureckiej, podnieś ramiona do klatki piersiowej i dociśnij je do siebie. Trzymaj plecy prosto, rozluźnione i dociskaj dłonie do siebie. Możesz powtarzać ćwiczenie wielokrotnie.

Z rękami na kolanach, usiądź w pozie tureckiej. Wyprostuj kręgosłup i unieś brodę. Zrób wdech i opuść głowę. Następnie przynieś brodę do klatki piersiowej. Możesz powtarzać ćwiczenie wielokrotnie.

Ostatni raz wyciągnij ramiona na zewnątrz, przynieś brodę do klatki piersiowej, a następnie delikatnie zaokrąglij plecy. Podczas ćwiczenia napinaj i rozluźniaj mięśnie pleców. Weź głęboki oddech.

Trzymaj plecy prosto i skłoń głowę do góry. Rozciągnij się tak daleko, jak to możliwe. Unieś ręce nad kolana, a następnie wyciągnij łokcie jak najdalej do tyłu. Podczas gdy klatka piersiowa powinna być wolna, możesz poruszać rękami do przodu i do tyłu.

Następnie unieś ramiona wysoko i dociśnij dłonie do siebie. Następnie zegnij łokcie za głową tak, aby były do tyłu. Twoje łokcie powinny być skierowane do góry. Teraz weź głęboki oddech i utrzymaj tę pozycję.

Teraz rozluźnij się, opuść ramiona, a następnie ułóż delikatnie ręce po bokach ciała. Wyprostuj nogi, a następnie zegnij je z przodu. Twoje stopy powinny spoczywać na ziemi, a biodra powinny być szersze niż kolana. Połóż dłonie delikatnie na ziemi. Twoje ciało powinno pozostać silne i napięte.

Aby przybliżyć zgięte kolana do ziemi, przechyl głowę na bok. Twoje zgięte kolana powinny być skierowane w stronę ziemi. Utrzymuj głęboki oddech. Następnie zegnij kolana w kierunku przeciwnej strony i obróć głowę w drugą stronę.

Następnie zrelaksuj się, siadając w pozycji tureckiej. Umieść dłonie w koszyku, a kciuki powinny być skierowane w stronę szyi.

Twoje łopatki powinny być jak najdalej od siebie. Twoje plecy powinny być proste, a łokcie powinny być skierowane w przeciwnym kierunku. Teraz zrób wdech i wydech. Przybliż brodę do klatki piersiowej. Bądź ostrożny! Nie zmuszaj się do tego. Nie przyciskaj głowy rękami.

Podczas wdechu zbliżaj łokcie do siebie. Głębokie oddychanie nie powinno być wymuszone. To pomoże ci się zrelaksować.

Trzymaj ramiona prosto, a ręce trzymaj w dole. Twoja prawa ręka powinna znajdować się na wysokości klatki piersiowej.

Lewa ręka powinna być użyta do chwycenia nadgarstka. Przy delikatnym napięciu, Twoje plecy powinny być proste. Przez kilka sekund utrzymuj tę pozycję. Wykonaj to samo ćwiczenie po przeciwnej stronie.

Rozluźnij oczy, zamykając je. Weź głęboki oddech i złącz dłonie przy klatce piersiowej.

To jest relaks dla twojego ciała i duszy. Wdychaj i wydychaj, wdech i wydech.

error: Treść zabezpieczona !!