Nie przytyłaś – Twój żołądek stał się nadęty. Kilka sposobów na pozbycie się tej dolegliwości

Jeżeli masz problem z nadętym brzuchem, to znaczy że masz problemy z żołądkiem! Dzisiaj zaproponuję Ci pięć sposobów na pozbycie się tej wstydliwej dolegliwości.

Nikt z nas nie lubi czuć się wzdęty, nie tylko że brzydko się wtedy wygląda ale tez czujemy się mało komfortowo i pewnie. Dużo osób wychodzi z założenia, że duży brzuch to zalegający tłuszcz, najczęściej tak jest jednak często przyczyna takiego stanu leży zupełnie gdzie indziej.

Możemy to zobaczyć na bardzo prostym przykładzie mężczyzny, który ma szczupłą budowę ciała jednak jego brzuch znacząco odznacz się na jego sylwetce. Przyczyną może wówczas być nadmiernie rozdęty brzuch, który wyglądem przypomina balon.

Jak zatem poradzić sobie z wzdętym brzuchem?

Pij więcej wody

Tak to zupełnie proste, być może w ciągu całego dnia spożywasz za małą ilość wody, jeśli dorzucimy jeszcze kawę i alkohol, wówczas powstają różne dolegliwości zdrowotne. Pamiętać należy, że w ciągu całego dnia powinno się wypijać od 6 do 8 szklanek wody, taka ilość wody wyeliminuje powstawanie wzdęć w żołądku.

Zaparcia

To bardzo nieprzyjemna dolegliwość zdrowotna, której w bardzo prosty sposób możemy się pozbyć poprzez włączenie do swojej diety większych ilości błonnika. Możemy to zapewnić poprzez picie koktajli, włączenie chleba pełnoziarnistego, jagód oraz innych pokarmów, które zawierają dużą ilość błonnika…

error: Treść zabezpieczona !!