Nie przytyłaś – Twój żołądek stał się nadęty. Kilka sposobów na pozbycie się tej dolegliwości

Jeżeli masz problem z nadętym brzuchem, to znaczy że masz problemy z żołądkiem! Dzisiaj zaproponuję Ci pięć sposobów na pozbycie się tej wstydliwej dolegliwości.

Nikt z nas nie lubi czuć się wzdęty, nie tylko że brzydko się wtedy wygląda ale tez czujemy się mało komfortowo i pewnie. Dużo osób wychodzi z założenia, że duży brzuch to zalegający tłuszcz, najczęściej tak jest jednak często przyczyna takiego stanu leży zupełnie gdzie indziej.

Możemy to zobaczyć na bardzo prostym przykładzie mężczyzny, który ma szczupłą budowę ciała jednak jego brzuch znacząco odznacz się na jego sylwetce. Przyczyną może wówczas być nadmiernie rozdęty brzuch, który wyglądem przypomina balon.

Jak zatem poradzić sobie z wzdętym brzuchem?

Pij więcej wody

Tak to zupełnie proste, być może w ciągu całego dnia spożywasz za małą ilość wody, jeśli dorzucimy jeszcze kawę i alkohol, wówczas powstają różne dolegliwości zdrowotne. Pamiętać należy, że w ciągu całego dnia powinno się wypijać od 6 do 8 szklanek wody, taka ilość wody wyeliminuje powstawanie wzdęć w żołądku.

Zaparcia

To bardzo nieprzyjemna dolegliwość zdrowotna, której w bardzo prosty sposób możemy się pozbyć poprzez włączenie do swojej diety większych ilości błonnika. Możemy to zapewnić poprzez picie koktajli, włączenie chleba pełnoziarnistego, jagód oraz innych pokarmów, które zawierają dużą ilość błonnika.

Przewlekły stres

Będąc przez cały czas w stresie, układ pokarmowy nie działa w poprawny sposób, czego konsekwencją jest nie tylko ból brzucha, zaparcia ale również wzdęcia.

Jedzenie w pośpiechu

Kolejny czynnik, który sprzyja powstawaniu wzdęć, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przeżuwanie jedzenia wolno i dokładnie, tak aby jak najmniejsze kęsy trafiały do żołądka, który będzie miał czas na ich strawienie.

Węglowodany

Również nie korzystnie wpływają na układ trawienny w organizmie, aby temu zapobiec spróbuj ograniczyć spożywanie alkoholu, fast foodów, a zamiast nich wprowadź jako zamiennik warzywa i owoce.

Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, nie tylko zauważysz znaczną różnicę w wyglądzie swojego brzucha, ale również będziesz czuł się dużo lepiej i lżej.

error: Treść zabezpieczona !!