Poznaj sprawdzony przez pszczelarza sposób na to jak rozpoznać fałszywy miód i nie daj się oszukiwać.

Miód to produkt superfood, którego właściwości nie są nikomu obce. Uwielbiają go wszyscy Polacy, zarówno dorośli jak i dzieci.

Jego właściwości lecznicze oraz profilaktyczne są naprawdę ogromne, dlatego warto zastanowić się nad włączeniem go do diety, dla swojego zdrowia. Jeśli jest czysty, świeży, a przede wszystkim prawdziwy, może wspomóc praktycznie każdy układ w naszym organizmie.

Miód ma w swoim składzie substancje, które pomagają zwalczyć bakterie, nawet te oporne na antybiotykoterapię. Dzięki swojemu bogatemu składowi, możliwości jego zastosowania są ogromne. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy produkt podpisany jako „miód” będzie zdrowy o wartościowy.

Niektóre produkty udają bezpieczny i naturalny miód, zawierając składniki, które nie pomogą nam w utrzymaniu zdrowia. A miód bez pyłków kwiatowych i innych naturalnych substancji, nie będzie miał właściwości prozdrowotnych.

Dlatego, aby mieć pewność, że kupujesz dla siebie i swojej rodziny prawdziwy, naturalny miód zapoznaj się z naszym poradnikiem. Po przeczytaniu go, rozpoznanie fałszywego miodu nie będzie dla ciebie problemem. Często zdarza się, że ludzie nie czytają składu i nie sprawdzają pochodzenia produktów, które kupują.

Ma to miejsce także w przypadku miodów, ponieważ nie każdy produkt z etykietą mówiącą, że to 100 % miód, jest godny zaufania. Wiele z nich niestety ma zakłamany skład, o czym konsumenci nie mają pojęcia i nieświadomi kupują mieszanki różnych miodów z syropem cukrowym. Zdarza się także wśród takich produktów miód z Chin.

W jaki sposób jesteśmy oszukiwani jak chodzi o miód?

error: Treść zabezpieczona !!