Syrop marchwiowo- miodowy, wykonany zgodnie z przepisem, oczyszcza płuca w 3 dni oraz łagodzi kaszel.

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić przepis na domowy syrop marchwiowo-miodowy, który w niespełna 3 dni pomoże w złagodzeniu kaszlu oraz oczyści płuca.

Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że może być spożywany nawet przez dzieci od 3. roku życia. W jego skład wchodzą naturalne składniki, które skutecznie pomagają w leczeniu kaszlu.

Korzyści z marchewki

Marchew jest bardzo korzystna dla zdrowia. Przede wszystkim jest bogata w witaminy i składniki odżywcze, które są bardzo istotne dla obrony organizmu przed chorobami. Dodatkowo marchew pomaga wzmocnić organizm, obniża poziom cholesterolu, a nawet może pomóc w walce z trądzikiem. Inną zaletą marchwi jest to, że wspomaga proces trawienia, co pomaga w oczyszczaniu organizmu.

Korzyści z miodu

Spora część osób podczas choroby pije bardzo często herbatę z miodem, gdyż jest to bardzo skuteczne lekarstwo w walce z kaszlem, przeziębieniem czy nawet grypą. Miód jest silnym środkiem antyseptycznym, dzięki czemu pomaga łagodzić podrażnienia błon śluzowych i kaszel, co przynosi chorym osobom szybką ulgę. Dodatkowo zawiera wiele składników odżywczych. Miód jest bardzo skuteczny zwłaszcza przy duszącym i drażniącym kaszlu.

Kiedy powinniśmy stosować ten lek? Zastosujmy go w przypadku takich chorób jak:

  • zapalenie oskrzeli
  • kaszel
  • grypa
  • wirusy
  • zapalenie płuc
  • zapalenie gardła.

Skorzystajmy z tego leku również wtedy, gdy potrzebujemy oczyścić nasze drogi oddechowe i ułatwić oddychanie. Pamiętajmy o tym, że lek ten jest najbardziej skuteczny przy początkowych objawach choroby.

Przygotowanie syropu marchwiowo-miodowego

Składniki:

  • 4 łyżki miodu
  • 1/2 kg marchewki
  • woda.

Sposób przygotowania:

Umyj i obierz marchewki, a następnie włóż je do garnka z wodą i gotuj tak długo, aż będą miękkie. Wyjmij je i włóż do miski. Wymieszaj je mikserem lub podociskaj widelcem. Dodaj wodę i miód i mieszaj tak długo, aż powstanie jednolita masa. Włóż do szklanego pojemnika z pokrywką. Lekarstwo przechowuj w lodówce.

Sposób użycia:

Codziennie spożywaj 4 łyżki stołowe tej mikstury (dzieci – 4 łyżeczki). Po dwóch dniach powinieneś zaobserwować poprawę, a po 3 dniach kaszel zniknie.

error: Treść zabezpieczona !!