Zastosowanie zwykłego mleka w uprawie ogórków skutkuje wyższymi plonami i znacznie mniejszą ilością chorób i pleśni.

Mało kto zdaje sobie sprawę z korzystnych zastosowań zwykłego mleka w ogrodzie.Szczególnie osoby uprawiające ogórki powinny zwrócić uwagę na ten poradnik!

Inaczej mówiąc, dodanie zwykłego mleka do gleby, w której uprawiamy ogórki, zapewni im ważne składniki odżywcze oraz pierwiastki śladowe, takie jak wapń, potas i magnez. Co istotne, mleko jest w pełni bezpieczne dla roślin i człowieka. Na etapie zawiązywania owoców, ogórki potrzebują szczególnie dużo azotu, a dodanie nawozu mlecznego jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na jego dostarczenie.

Innym zastosowaniem mleka jest regulacja pH gleby oraz stymulowanie mikroorganizmów korzystnych dla gleby.

Sposobem na przygotowanie nawozu jest rozpuszczenie litra naturalnego, niepasteryzowanego mleka, kefiru lub serwatki w 10 litrach wody. Następnie dodaj 3 krople jodu do mieszanki i użyj 1 litra nawozu na 1 krzak. Zauważysz efekty już po krótkim czasie. Pamiętaj, że ważne jest używanie naturalnego mleka, ponieważ pasteryzacja lub sterylizacja mogą wpłynąć na rezultaty.

Możliwości wykorzystania mleka w ogrodzie poza nawożeniem są liczne.

Fermentowane produkty mleczne korzystnie wpływają na wzrost i rozwój owoców. Aby uzyskać najlepsze efekty, można je wymieszać z humusem, obornikiem i popiołem drzewnym, tworząc lekko kwaśne środowisko. Aby pozbyć się mszyc i roztoczy z truskawek, polecamy spryskiwanie ich roztworem wody i mleka przygotowanym w spryskiwaczu.

Mleko może przyczynić się do poprawy jakości gleby.

Świetnym sposobem na poprawę jakości gleby jest wlewanie mleka na ziemię wokół roślin. Witaminy i minerały zawarte w mleku zostaną wchłonięte przez ziemię, co wpłynie pozytywnie na jej jakość. Wiele osób używa mleka w proszku, jednak równie dobrze można użyć rozcieńczonego mleka wody.

Ochrona pomidorów przed chorobami? Mleko jest na to skutecznym rozwiązaniem.

Innym skutecznym sposobem ochrony pomidorów przed chorobami jest zastosowanie mleka. Co miesiąc spryskuj sadzonki tym preparatem, aby zapobiec chorobom i zapewnić zdrowy rozwój roślin.

Można też powiedzieć, że mleko działa odstraszająco na niektóre szkodniki.

Używamy mieszaniny wody i mleka jako środka odstraszającego niektóre szkodniki roślin, takie jak chrząszcze.

Inne zastosowanie mleka w ogrodzie to mieszanie go z melasą. Takie połączenie składników stanowi doskonały nawóz dla roślin, a także odstrasza szkodniki.

Dzięki zawartym w nim węglowodanom, rośliny są silniejsze i bardziej odporne na choroby. W celu złagodzenia nieprzyjemnego zapachu, rozwiązanie to można rozcieńczyć wodą.


error: Treść zabezpieczona !!