Nadmiar tłuszczu znika, a sylwetka zyska seksowne krągłości. 7 doskonałych ćwiczeń, które wymodelują Twoje biodra.

Idealny wygląd bioder to coś, czego pragnie wiele kobiet, gdy spoglądają na siebie w lustrze.

Wielu wydaje się, że sylwetka marzeń nie jest przez nie osiągalna, a tymczasem ćwiczenia i odpowiednia dieta są w stanie zdziałać cuda u każdego. Warto jednak pamiętać, że kluczowe dla osiągnięcia efektów są regularność oraz silna wola, dzięki której nie ugniemy się chęci zjedzenia słodyczy, czy odpuszczenia treningu.

Konieczny jest także odpowiedni dobór ćwiczeń – poniżej prezentujemy zestaw, którego wykonywanie przynajmniej 3 razy w tygodniu przez okres 21 dni pomoże ci spełnić marzenia. Przygotuj więc matę, jeśli możesz to także gumę fitness i do dzieła!

1. Przenoszenie

Ustaw stopy na szerokość maty, a następnie przez 30 sekund przerzucaj ciężar swojego ciała z jednej strony na drugą. Uginaj przy tym kolano, ale pamiętaj, aby nie wychodziło ono poza linię stopy.

2. Przeskoki z gumą

Do tego ćwiczenia przyda ci się guma fitness, którą należy założyć na biodra, ale bez niej również sobie poradzisz. Wykonuj przeskoki, podczas których zawsze pozostawiaj jedną nogę w tyle, w krzyżowym ułożeniu. Pamiętaj, aby zawsze dotykać ramienia przeciwną ręką do nogi wykrocznej. Zachowuj proste plecy, napinaj mięśnie.

3. Przysiad z kopnięciem w bok

Wykonuj ten przysiad dokładnie tak samo, jak przysiad klasyczny przez 30 sekund. Na koniec jednak, gdy wrócisz do pozycji wyjściowej, wykonaj kopnięcie w bok. Pamiętaj, aby w tej pozycji mieć rozciągnięte plecy, a ciężar ciała przenieść na pięty. Pilnuj też kolan, tak jak w ćwiczeniu pierwszym.

4. Ustaw się na czworaka.

W pierwszym kroku wyciągnij stopę w bok, do pozycji wyjściowej. Następnie cofnij ją do tyłu. Obróć ją w jedną, a potem w drugą stronę. Pilnuj, aby twoje plecy były proste i napnij mięśnie, kolana muszą być w kącie prostym. Powtarzaj 30 sekund.

5.Wymach nogą

W pozycji bocznej, oprzyj się na jednej ręce i na kolanie nogi po tej samej stronie ciała. Drugą nogę unieś jak najwyżej i przytrzymaj w powietrzu przez 30 sekund. Twoje nogi utworzą w ten sposób V. Potem zmień stronę.

6. Wymach nogą w leżeniu

Tym razem opuść biodro i oprzyj się wyłącznie na łokciu. Wyprostuj nogi i podnieś tę, która jest wyżej – utrzymaj ją w powietrzu przez 30 sekund, a następnie zmień stronę.

7. Deska

Na pewno znasz klasyczne wydanie deski. Tym razem wykonuj jednak obroty tułowiem, próbując zbliżyć się jak najbliżej do ziemi. Czuwaj nad tym, aby mieć proste plecy. Jeśli nie możesz utrzymać się na dłoniach, oprzyj się na łokciach.

To już! I jak? Czujesz wycisk? Wróć do tego treningu jeszcze co najmniej dwukrotnie w tym tygodniu i nie poddawaj się!

error: Treść zabezpieczona !!