Dowiedz się, jak usunąć siwe włosy i uzyskać intensywny kolor. Nie uwierzysz w to, co zobaczysz, jeśli nie spróbujesz.

Ta naturalna metoda to świetny sposób na usunięcie siwych włosów i uzyskanie bogatego, żywego koloru bez użycia syntetycznych barwników.

Siwe włosy to jedna z oznak starzenia się. Proces ten rozpoczyna się zwykle około 40. roku życia, ale może rozpocząć się w każdym wieku. Siwe włosy pojawiają się wcześniej niż głębokie zmarszczki na twarzy. Czynniki genetyczne, styl życia i dieta mają wpływ na czas i tempo siwienia.

Nawet w młodym wieku siwe włosy mogą być spowodowane stresem i niedoborem witamin, zwłaszcza witamin z grupy B. Siwe włosy nie są powodem do zniechęcenia. Naturalne farby mogą sprawić, że siwe włosy staną się mniej widoczne i zyskają zdrowy, atrakcyjny wygląd.

Możliwe jest uzyskanie siwych włosów w kolorze półprzezroczystym. Przybierają one popielaty kolor ze względu na załamanie światła. Czarna herbata zawiera ciemniejszy pigment i jest naturalnym sposobem na siwe włosy.

Jak czarna herbata może sprawić, że siwe włosy staną się bardziej żywe i przyjemne?

Oto, czego będziesz potrzebować, aby przygotować miksturę koloryzującą.

  • 6 łyżek stołowych suszonej czarnej herbaty
  • 3 łyżki stołowe octu jabłkowego z cydru
  • 3 l wody

Zagotować herbatę w 3 litrach wody. Pozostawić herbatę do zaparzenia na kilka minut, a następnie całkowicie ostudzić. Aby pozbyć się liści herbaty, należy przecedzić płyn przez sito. Napar można doprawić octem z jabłek, aby nadać mu trwałość koloru.

Po umyciu włosów spłukać je mieszanką octu i czarnej herbaty. Masować skórę głowy. Pozostawić mieszankę na włosach na co najmniej 15 minut. Nie musisz spłukiwać włosów wodą, ponieważ jest to produkt naturalny. Proces ten można powtarzać przy każdym myciu włosów.

Herbata powoli wypełnia włosy ciemnym pigmentem i nadaje im bardziej intensywny kolor. Po dwóch tygodniach zauważysz różnicę w wyglądzie swoich włosów. Włosy staną się mocniejsze i zdrowsze.

Oto, jak pozbyć się siwych włosów za pomocą czarnej herbaty. Choć jest to metoda bezpieczna, skuteczna i naturalna, może wymagać cierpliwości.

error: Treść zabezpieczona !!