Sposób jak usunąć pleśń: Pozbądź się niechcianego gościa w domu – Zadbaj o swoje zdrowie.

Każdy, kto kiedykolwiek spotkał się z pleśnią w domu, wie, co to za infekcja. Grzyb nie pojawia się znikąd, potrzebuje komfortowych warunków. Dlatego mieszkańcy starych domów wiedzą: jeśli raz pozbędziesz się pleśni, nie możesz być pewien, że nie pojawi się ponownie. Nawet drogie specyfiki nie mogą tego zagwarantować.

Nie ma znaczenia, co jest przyczyną. Niezależnie od tego, czy jest to kondensacja, czy przeciekający dach, w domu nie może występować pleśń , zwłaszcza w kuchni. Dlatego konieczne jest stworzenie jej takich warunków, aby grzyb nie miał najmniejszych szans. Na szczęście znamy kilka domowych środków, które mogą w tym pomóc.

Jak usunąć pleśń

Jak wiecie, pleśń ma fenomenalną witalność i może nawet wytrzymać przebywanie w kosmosie. Dlatego drogie środki do jego zniszczenia oznaczone „raz na zawsze” nie wyróżniają się bezpieczeństwem. Istnieje jednak kilka naturalnych składników, których pleśń nie toleruje i nigdy nie osiądzie tam, gdzie są. A są w prawie każdym domu! Musisz tylko poprawnie z nich korzystać.

Środek do usuwania pleśni

Skoncentrowany ocet zabija 82% pleśni. To na wypadek, gdybyś chciał pozbyć się grzybów tanio i szybko: po prostu wlej ocet do butelki ze spryskiwaczem, potraktuj ściany i narożniki, zostaw pomieszczenie do wywietrzenia. Zapach octu zniknie po kilku godzinach.

Następnie przetrzyj problematyczne obszary ściereczką nasączoną wodą sodową i przetrzyj amoniakiem. Aby zapobiec powstawaniu pleśni, stosuj olejek z drzewa herbacianego . Posiada właściwości odkażające i przyjemny zapach.

Będziesz potrzebować:

  • 4 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego
  • 400 ml wody
  • 1 łyżeczka alkoholu

Wymieszaj składniki w następującej kolejności: alkohol, olej, woda. Potraktuj problematyczne obszary uzyskanym roztworem, potrząsając butelką z rozpylaczem. Nie trzeba wycierać roztworu, jest on całkowicie ekologiczny, a ponadto najskuteczniejszy. Olejek z drzewa herbacianego można również zastąpić ekstraktem z pestek grejpfruta (20 kropli na te same 400 ml).

Nie wylewaj reszty produktu – zachowaj go. Z biegiem czasu ekstrakt nie straci swoich właściwości. Możesz również usunąć pleśń z pralki odrobiną olejku z drzewa herbacianego. Zwykle układa się w gumce. Nie używaj kwasu cytrynowego! Psuje technologię.

Trudno wyobrazić sobie sąsiada bardziej nieprzyjemnego niż pleśń: przykry zapach, brzydki osad, plamy i niezaprzeczalna szkoda dla zdrowia. Życie z grzybem zwiększa ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego, jego zarodniki są toksyczne i mogą powoli, ale pewnie obniżać poziom odporności.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże tym, którzy od dawna walczą z pleśnią w domu !


error: Treść zabezpieczona !!