Soda oczyszczona – zbawiennie działanie na zdrowie i urodę

Soda znana jest od bardzo dawna.

Okazuje się, że soda oczyszczona znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. Znane jest też jej zastosowania do czyszczenia różnych powierzchni czy usuwania zapachów. Może się to wydawać zaskakujące, ale można jej użyć również do pielęgnacji ciała! Zabiegi z użyciem sody są niezwykle proste, niemniej jednak efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Jak przygotować domowe SPA dla stóp z użyciem sody oczyszczonej?

Do tego zabiegu będziemy potrzebować ciepłej (nie gorącej!) wody, cytryny i około 2 łyżek stołowych sody oczyszczonej. Przyda się również miska lub inne duże naczynie. Do przygotowanej miski wlej ciepłą wodę. Dodaj sodę oczyszczoną i dobrze wymieszaj. Następnie, przekrój cytrynę na pół i wyciśnij z niej jak najwięcej soku. Dodaj go do miski z wodą i sodą.

Teraz możesz zanurzyć stopy w wodzie, a pozostałą połówkę cytryny użyć do masażu. Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi, a wszystkie składniki znajdujące się w wodzie będą miały szansę jeszcze lepiej wniknąć w Twoją skórę. Trzymaj stopy w wodzie około 15 minut, a zabieg staraj się powtarzać codziennie. Soda oczyszczona znana jest ze swojego natychmiastowego działania.

Zbawienne działanie sody na skórę zauważalne będzie już po pierwszej przeprowadzonej kąpieli. Twoja skóra stanie się gładka i delikatna jak nigdy wcześniej. Kolejna korzyść wynikająca z sodowej kąpieli to relaks – 15 minut moczenia stóp w ciepłej wodzie to świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu i uwolnienie od towarzyszącego nam codziennie stresu.

Moczenie stóp w ciepłej wodzie z solą oraz dodatkowy masaż, który można wykonać, zmniejszą również ból i obrzęk, który może się pojawiać, jeśli tryb Twojego życia jest aktywny. Jeśli natomiast prowadzisz siedzący tryb życia, Twoje stopy również mogą być opuchnięte. Dzięki lepszemu krążeniu krwi po masażu wszystkie dolegliwości powinny szybko ustąpić.

Ale to nie wszystko! Soda posiada jeszcze inne właściwości, które można wykorzystać w pielęgnacji. W tym celu trzeba będzie przygotować gęstą, białą pastę. Uzyskamy ją poprzez zmieszanie sody z gorącą wodą. Tak przygotowaną pastę należy nałożyć na dobrze umyte stopy i pozostawić  do wyschnięcia. Następnie pastę można zmyć ciepłą wodą.

Poprzez zwiększenie stężenia sody oczyszczonej jej działanie będzie jeszcze silniejsze a efekty mocniej zauważalne. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać, jeśli przed zabiegiem nakładania sody na stopy wykona się mechaniczne usuwanie zrogowaciałego naskórka przy pomocy specjalistycznych narzędzi jak np. szpatułka do pięt czy pumeks. Dobrze sprawdzi się również specjalna tarka do stóp.

Soda oczyszczona wspomagająco w leczeniu grzybicy stóp i paznokci

Soda oczyszczona znajduje też zastosowanie w leczeniu grzybicy, na którą stopy są szczególnie narażone między innymi przez wizyty na basenie. W celu przygotowania leczniczej kąpieli nalej do wanny lub miski gorącej wody. Przygotuj pół szklanki sody oczyszczonej i odrobinę soku z cytryny i dodaj te składniki do gorącej wody.

Następnie zanurz stopy w wodzie i mocz je przez minimum 15 minut. Po upływie tego czasu, stwardniałą skórę ze stóp można łatwo usunąć szpatułką. Jeśli dotyczy Cię problem grzybicy paznokci warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są skarpety i buty, które nosisz.

To niezwykle ważne, żeby materiał był przewiewny oraz wysokiej jakości. Bardzo istotna jest również regularna dezynfekcja. Do wspomagania leczenia grzybicy stóp i paznokci można również użyć wcześniej wspomnianej gęstej pasty z sody oczyszczonej. W tym wypadku pastę należy nałożyć jedynie na zmienione chorobowo miejsca.

Nieestetyczne przebarwienia

Soda oczyszczona działa również na plamy pigmentowe, które mogą pojawiać się na skórze po nadmiernej ekspozycji na słońce lub przy nieodpowiedniej pielęgnacji. Z pomocą sody szybko pozbędziesz się nieestetycznych przebarwień. Wystarczy tylko wymieszać sodę z wodą i tak powstałą mieszankę wetrzeć w skórę, na której powstały plamy. Poprawę zauważysz już po kilku dniach!

Naturalny peeling

Ze względu na swoją strukturę soda sprawdzi się świetnie jako naturalny peeling mechaniczny, który umożliwi usunięcie martwych komórek naskórka. W celu przygotowania domowego peelingu złuszczającego wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą w proporcji 3:1 i masować skórę powstałą mieszanką. Następnie sodę należy dokładnie spłukać. Poza wygładzeniem skóry można zauważyć też jej lekkie rozjaśnienie, ponieważ soda ma również właściwości wybielające.

Ulga dla szorstkich dłoni

Zimą często cierpimy przez suche, szorstkie dłonie. Niskie temperatury, a także codzienny kontakt z chemikaliami nie sprzyjają dobrej kondycji skóry dłoni. Tutaj z pomocą również przychodzi soda oczyszczona i jej magiczne działanie. Do wcześniej wspomnianej pasty należy dodać łyżkę miodu i rozprowadzić ją na dłoniach. Po przeprowadzeniu krótkiego masażu pastę można spłukać ciepłą wodą. Tak potraktowana skóra natychmiast odzyska blask i młodość.

Soda oczyszczona sposobem na nadmierną potliwość

Jeśli zmagasz się z nadmierną potliwością, soda może rozwiązać i ten problem. Mieszanka wody i sody oczyszczonej może być stosowana jako naturalny dezodorant – hamuje pocenie a także usuwa brzydki zapach. Jest to zdrowsze, naturalne rozwiązanie – pozwala na utrzymanie suchości na skórze bez stosowania drażniących środków chemicznych.

Remedium na problemy skórne

Soda oczyszczona okazuje się być również antidotum na trądzik. Ta choroba skóry potrafi skutecznie uprzykrzyć życie i bardzo negatywnie wpływać na naszą samoocenę. Do walki z trądzikiem można zastosować mieszankę sody  i soku z cytryny i nałożyć punktowo na zmiany skórne.

Należy pamiętać, aby zabieg stosować wyłącznie na noc, aby nie doprowadzić do powstania plam na skórze po kontakcie ze słońcem. Innym problemem skórnym, z którym boryka się wiele osób są wągry, czyli nieestetyczne czarne kropki, głownie w strefie T. Pasta przygotowana z sody oczyszczonej i mleka, dzięki swojej szorstkiej konsystencji, skutecznie się z nimi rozprawi.

Piękne i lśniące włosy

Jeśli Twoim problemem są szybko przetłuszczające się włosy, dodaj do swojego szamponu łyżkę sody oczyszczonej i ciesz się świeżym, czystymi włosami o wiele dłużej. Dla najlepszego efektu ten zabieg należy powtarzać regularnie. Piękne włosy uzyskasz też po użyciu mikstury z sody i octu.

W tym celu należy rozpuścić łyżeczkę sody w 5 łyżkach wody i nałożyć na całą długość włosów. Kolejnym krokiem będzie rozpuszczenie łyżki octu jabłkowego w szklance wody i również nałożenie tej mieszanki na włosy. Po krótkim czasie należy wszystko zmyć. Powtarzaj ten zabieg codziennie przez tydzień, a następnie zrób przerwę. Twoje włosy będą jedwabiście gładkie i błyszczące jak nigdy wcześniej!


error: Treść zabezpieczona !!