Zastosuj sprawdzony przeze mnie nawóz pod koniec kwietnia lub na początku maja, aby odżywić swoje truskawki w domu.

Szał nawozowy: Co zrobić, aby uzyskać dużo truskawek i to dużych?

Istnieje wiele rozmiarów truskawek, ale my chcemy mieć duże. Dobrym pomysłem dla naszych roślin jest nawożenie naturalnym, domowym nawozem na przełomie kwietnia i maja. Wszystkie przepisy zostały przeze mnie przetestowane.

Przepis nr 1 – Truskawki i drożdże

Te składniki są niezbędne do wykonania tej bomby witaminowej:

  • Świeże drożdże (50g)
  • ciepła woda (1 l).
  • cukier (1 łyżka)

Wymieszaj wszystkie składniki i pozostaw na godzinę. Wymieszaj nawóz w stosunku 1:5, czyli wymieszaj 1 część nawozu z 5 częściami wody. To wszystko!!! Taka mieszanka powinna wystarczyć do podlania naszych truskawek. Potrzeba będzie około pół litra. To powinno pozwolić nam na podlanie 10 krzaczków.

Sezon truskawkowy będzie odżywiony dzięki nawozowi z drożdży. Nie potrzebujesz świeżych drożdży Nie ma obaw – możesz zrobić ten nawóz z suszonych drożdży. Potrzebna będzie 1 łyżeczka.

Przepis nr 2 – Truskawki na chlebie

Dzięki zakwaszeniu gleby przez drożdże, możliwa jest uprawa truskawek w idealnych warunkach. Dzięki temu uzyskamy duże, piękne owoce.

Do przygotowania kolejnego nawozu niezbędny jest stary, suchy chleb. Aby sfermentować chleb, zalewamy go wodą i odstawiamy na 6-10 dni. To wszystko. Teraz nawóz jest już gotowy. Nawóz jest gotowy.

Przepis nr 3 – Pokrzywa chroni, odżywia

Rośliny potrzebują do wzrostu azotu i potasu. Co zrobić, gdy na truskawkach zaczną pojawiać się szkodniki? Użyj pokrzywy, aby pozbyć się szkodników.

Ten nawóz nie tylko zapewni odżywienie Twoim krzakom truskawek, ale także ochroni je przed nieproszonymi gośćmi. Taką odżywkę można zrobić z wody, pokrzyw i wiadra. Do wody dodajemy pokrzywy i raz dziennie mieszamy. Przed użyciem wymieszaj nawóz w mieszaninie 1 i 20.

Przepis nr 4

Kefir jest nawozem, który może nie tylko odżywić Twoje rośliny, ale także chronić je przed roztoczami i mszycami. Możesz też użyć kefiru lub dowolnego sfermentowanego produktu mlecznego. Wymieszaj zsiadłe mleko, kefir i obornik z humusem. Spryskaj krzaki truskawek mieszanką mleka i wody w przypadku obecności szkodników

Przepis nr 5 – Obornik naturalnie

Rośliny potrzebują azotu do wzrostu, jak już wspomnieliśmy. Najlepszym źródłem azotu dla roślin jest obornik drobiowy. Nawożenie samym obornikiem może doprowadzić do poparzenia krzewów. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieszać go z wodą w stosunku 1-10.

Ważne!!! Ta mieszanina nie powinna być używana natychmiast. Przed zastosowaniem roztworu należy odczekać co najmniej trzy dni. Nawozić truskawki, dopóki nie zaczną kwitnąć. Nie rób tego dłużej.

Podsumowanie: Aby mieć piękne, duże truskawki, nie musisz koniecznie kupować drogich nawozów. Wystarczy tylko to, czym dysponujesz.


error: Treść zabezpieczona !!