Zapomnij o truskawkach z puszki: Oto, jak kilka garści ze swoich zbiorów może dać ci smak sto razy lepszy.

Moje ulubione owoce, truskawki, są po prostu niesamowite, gdy są świeże. Naszym niekwestionowanym ulubieńcem są truskawki z puszki oraz te kandyzowane, które dzieci wolą zjadać niż tradycyjne słodycze.

Te owoce charakteryzują się wyjątkową słodyczą i smakowitością, stanowiąc znakomitą propozycję na deser. Świeże truskawki zamienione w słodki, aromatyczny przysmak bez dodatku konserwantów zdecydowanie przewyższają cukierki. Wypróbowanie tej metody na pewno nie będzie decyzją, której można by pożałować!

Oto składniki potrzebne do przygotowania:

  1. 1 kg truskawek,
  2. 800-900 g cukru,
  3. 200 ml wody.

Aby przygotować kandyzowane truskawki, należy najpierw wyselekcjonować dojrzałe, lecz jeszcze twarde owoce. Nie jest konieczne obieranie ich z szypułek. Następnie cukier należy wsypać do garnka, zalać wodą i mieszając, doprowadzić do rozpuszczenia. Truskawki dodajemy do garnka, delikatnie mieszając, i gotujemy przez maksymalnie 3 minuty, po czym należy je całkowicie ostudzić.

Po ostudzeniu truskawek, syrop należy przelać do innego naczynia i zagotować. Następnie gorącym syropem zalewamy truskawki i powtarzamy proces. Kolejny raz przecedzony syrop gotujemy dłużej, aż uzyska konsystencję lekko rzadszego dżemu.

Zalane nim truskawki doprowadzamy do wrzenia, gotujemy przez minutę i natychmiast wyłączamy ogień. Po ostygnięciu wyjmujemy truskawki na tacę, układamy obok siebie i pozostawiamy do wyschnięcia. Sposób wysuszenia cukierków zależy od preferencji. Mogą one schnąć do 5 dni. Po wysuszeniu można je przechować w słoiku, obtoczone w cukrze pudrze, lub zamrozić, układając na tacach i przykrywając folią spożywczą, by nie sklejały się.

Smacznego życzymy!

error: Treść zabezpieczona !!