Oczyszczanie organizmu z toksyn przez stopy: Nie sądziłam, że to możliwe, ale koleżanka podpowiedziała mi, jak mogę tego dokonać nie wychodząc z domu.

Chińska medycyna już w starożytności odkryła sposób na detoksykację organizmu.

Strefy energetyczne znajdujące się w naszych stopach są powiązane z różnymi częściami organizmu i to właśnie dzięki nim możemy uwolnić ciało od szkodliwych substancji. Chcesz oczyścić ciało z toksyn? Poznaj kilka skutecznych sposobów.

Detoksykujące działanie soli

Potrzebujesz kilka składników:

  • sól morska: jedna szklanka
  • sól Epsom: jedna szklanka
  • soda oczyszczona: dwie szklanki
  • olejki eteryczne: opcjonalnie, ale polecamy dla dodatkowego relaksu

Do garnka wlej wodę, doprowadź do wrzenia. Dodaj do niej sól i sodę, poczekaj, aż się rozpuszczą. Przygotuj kąpiel: napuść wody do wanny, wlej ocet jabłkowy oraz kilka kropel olejku eterycznego, aby woda nabrała ładnego zapachu. Następnie dodaj przygotowaną i przestudzoną miksturę z solą.

Całość dobrze wymieszaj i wejdź do wanny na 30 minut. Nie martw się, jeśli poczujesz nagłe zmęczenie, jest to normalna reakcja po kąpieli jonowej. Taka kąpiel nie tylko pomaga w detoksykacji organizmu, ale też wygładza skórę, łagodzi podrażnienia oraz dostarcza magnezu.

Detoksykacja dzięki specjalnym skarpetkom

Bez problemu znajdziesz je w sklepach kosmetycznych, aptekach i w internecie. Stosuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Najczęściej zakłada się je na noc, a rano można dostrzec zmianę koloru skarpetek, co będzie oznaczało, że toksyny zostały wydalone.

Detoksykacja tlenem

Potrzebujesz:

  • wodę utlenioną: dwie szklanki
  • sproszkowany imbir: jedna łyżeczka

Przygotuj kąpiel: nalej do wanny ciepłej wody, dodaj wszystkie składniki, wymieszaj. Wejdź do wanny na 30 minut. Po kąpieli poczujesz się zrelaksowana i odprężona, a Twoja skóra będzie gładsza i wolna od podrażnień.

Detoksykujące działanie glinki

Składniki kąpieli z glinką:

  • glinka bentonitowa: pół szklanki
  • sól Epsom: pół szklanki
  • olejki eteryczne: opcjonalnie

Do niewielkiego naczynia wlej ciepłą wodę i rozpuść w niej glinkę. Przygotuj kąpiel – do wanny nalej ciepłej wody, dodaj sól i dobrze wymieszaj (najlepiej ręką), żeby się rozpuściła. Następnie dodaj mieszaninę z glinką. Zażywaj kąpieli przez około pół godziny, a nie tylko pomożesz organizmowi pozbyć się toksyn, ale również dostarczysz magnezu.

Kąpiel jonowa

Kąpiel jonowa stóp skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, a efekty zobaczysz gołym okiem. Dzięki elektrolizie, czyli określonym reakcjom chemicznym, jony wnikną do Twojego ciała i sprawią, że toksyny opuszczą organizm. Wystarczy odpowiednie urządzenie i ciepła woda z dodatkiem soli.

Pory w skórze otworzą się, toksyny zostaną uwolnione i przedostaną się do wody, która zacznie ciemnieć, co będzie oznaką skuteczności kuracji. Sól zadziała przeciwzapalnie i ściągająco.


error: Treść zabezpieczona !!