Wystarczy spożywać jeden produkt: Lekarze zaskoczeni skutecznością. Tarczyca jak nowonarodzona.

Tarczyca jest jednym z najbardziej wrażliwych organów naszego układu hormonalnego.

Wpływ na to ma ogromna liczba czynników. Niestety, z niektórymi z nich nic nie możemy zrobić. Na przykład, nie możemy zapobiec szkodliwemu wpływowi zanieczyszczonego środowiska na nasze zdrowie. Możemy tylko próbować złagodzić jego skutki.

Niektóre czynniki mogą być kontrolowane. Na przykład wysoki poziom stresu w znacznym stopniu wpływa na zdrowie tarczycy. Spróbuj zminimalizować liczbę źródeł niepokoju i stresu w swoim życiu.

Dlaczego zdrowie tarczycy jest tak ważne dla twojego organizmu? Tarczyca wydziela hormony odpowiedzialne za regulację metabolizmu i wzrostu komórek w organizmie.

Na przykład często zdarza się, że wielu ludzi cierpi z powodu zbyt wysokiej wagi, nie dlatego, że dużo jedzą, ale dlatego, że maja chorą tarczycę. Jeśli podejrzewasz problemy z tarczycą, natychmiast udaj się do lekarza i wykonaj wszystkie niezbędne badania i testy.

Gryka ma zestaw unikalnych cech i pożytecznych substancji. Bogata w minerały jest również niedoścignionym źródłem żelaza, cynku i selenu. W kaszy gryczanej znajdziemy dużo aminokwasów, zwłaszcza lizyny, treoniny i tryptofanu.

To właśnie one w połączeniu z jodem uwalniają hormony niezbędne dla zdrowego metabolizmu. Bez nich zostaje on zaburzony i pojawiają się objawy takie jak nadwaga, problemy z wypadającymi włosami, suchą skórą, depresją i wiele innych.

Owsianka gryczana jest od dawna polecana przez lekarzy dla osób z chorą tarczycą, ponieważ dzięki takiemu zestawowi pożytecznych substancji jest to również smaczna i wszechstronna przekąska dla osób w każdym wieku. Przepis, którym chcemy się z Wami podzielić, łączy grykę i kilka równie istotnych dla zdrowia produktów układu hormonalnego.

SKŁADNIKI

  • 1 szklanka gryki
  • 1 szklanka orzechów włoskich
  • 1 łyżka miodu
  • rodzynki i suszone morele

PRZYGOTOWANIE

Szklankę gryki zmiel w młynku do kawy, aż będzie miała gładką konsystencję.

Zmiel też orzechy włoskie. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki i włóż do słoika. Jedz 1 łyżkę trzy razy dziennie przed posiłkami. Rodzynki i suszone morele możesz dodać według własnego gustu. Będą one szczególnie ważne w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego .

Dzięki tej mieszance normalizujesz swój metabolizm i utrzymasz szczupłą sylwetkę.

Orzechy włoskie mają również silne właściwości przeciwzapalne, a także zmniejszają ryzyko raka piersi. Pamiętaj, aby wypróbować ten przepis i podzielić się nim z rodzina, ponieważ dobre samopoczucie zależą w znacznym stopniu od stanu tarczycy!

error: Treść zabezpieczona !!

Warning: A non-numeric value encountered in /home/skrypty/domains/tesciowagotuje.pl/public_html/wp-content/plugins/mashshare-sharebar/includes/template-functions.php on line 409