Naturalny i bezpieczny sposób na pozbycie się siwych włosów – ta metoda zawsze działa.

Naturalny i bezpieczny sposób na pozbycie się siwych włosów

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, kiedy pojawi się siwy włos, jest myśl o kupnie farby do włosów. Zanim to jednak zrobisz, spróbuj skorzystać z naszego sposobu na zatrzymanie procesu siwienia. Pierwszy siwy włos na głowie chyba jeszcze nikogo nie ucieszył.

To oznaka, że organizm zaczyna proces starzenia, choć jak się okazuje, nie zawsze. Zwykle siwe włosy pojawiają się na głowie w wieku około 40 lat. Gdy zauważysz je wcześniej, wcale nie musi być to oznaka starzenia się a braku witamin z grupy B, lub po prostu nadmiaru stresu.

Sięganie po farbę ze sklepu, nie musi być pierwszym wyborem. Procesu siwienia z powodu wieku, na ten moment nie da się całkowicie zatrzymać. Można jednak jemu przeciwdziałać. Siwe włosy to włosy pozbawione pigmentu. Tak naprawdę w środku wcale nie są siwe, są przeźroczyste.

Światło, a raczej jego załamanie sprawia, że widzimy je jako siwe. Farba nadaje włosom pigment, jednak może niszczyć włosy i przyczynić się do ich wypadania. Możesz zmienić ich kolor naturalnie, wykorzystując produkty, który każdy z nas ma w domu.

Czarna herbata pomoże Ci w walce z siwymi włosami

Okazuje się, że czarna herbata może nie tylko świetnie smakować i być pretekstem do spotkania się z przyjaciółmi w jesienny wieczór. Zawiera ona barwniki takie jak chlorofil i karotenoidy, które na skutek utleniania się zmieniają kolor na czarny. Barwnik ten nie tylko działa jako antyoksydant. Jego działanie pomoże Ci w sposób naturalny, zmienić kolor Twoich włosów.

Naparem umyj włosy

Zapewne istnieje w przyrodzie wiele naturalnych barwników, przykładem może być znana każdemu henna. Jednak często nie mamy jej pod ręką. W kuchni każdej osoby znajdzie się za to herbata. Zawiera ona ciemny pigment, który zabarwi Twoje włosy, podobnie jak farba. Przygotuj z niej napar i wypłucz w nim włosy.

Z szafki kuchennej wyciągnij 6 łyżek czarnej herbaty. Zaparz ją w 3 litrach wody i poczekaj, aż całkowicie wystygnie. Gdy całość nabierze temperatury pokojowej, odcedź płyn od liści herbaty. Teraz wolno podgrzej napar do temperatury ciała i dodaj 3 łyżki octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy zadziała jak utrwalacz, a dodatkowo nada włosom pięknego blasku. Przystąp do płukania włosów przyrządzonym roztworem. Najpierw umyj włosy szamponem. Potem spłukuj je przygotowaną miksturą. Możesz też chwilę potrzymać głowę z zamoczonymi włosami w płukance.

Po tym zabiegu nie musisz już nic robić. Wystarczy wysuszyć włosy ręcznikiem. Czarna herbata zadziała na nie odżywczo, ale jeśli chcesz, możesz użyć odżywki bez spłukiwania i dopiero wtedy wysuszyć włosy. Taki zabieg w sposób naturalny sprawi, że Twoje włosy nie będą siwe.

Musisz jednak powtarzać go po każdym umyciu włosów szamponem.

error: Treść zabezpieczona !!

Warning: A non-numeric value encountered in /home/skrypty/domains/tesciowagotuje.pl/public_html/wp-content/plugins/mashshare-sharebar/includes/template-functions.php on line 409