Najlepszy przyjaciel Twojego ogrodu: Stosowanie sody oczyszczonej jest bezpieczne dla roślin dojrzałych i sadzonek.

Jeśli posiadasz ogród, musisz wiedzieć o dobroczynnym wpływie sody oczyszczonej. Jest niezastąpionym pomocnikiem każdego ogrodnika.

Soda oczyszczona sprawia, że ziemia staje się bardziej zasadowa. Dzięki niej możesz uwolnić rośliny od pasożytów, a przy okazji nie szkodzi, więc można jej używać na każdym etapie wzrostu rośliny. Przeczytaj ten tekst, a już nigdy nie użyjesz innych preparatów, a Twoje rośliny będą zdrowe i pełne owoców. Soda jest niezastąpiona, jeśli hodujesz ogórki!

Aby przygotować nawóz, potrzebujesz:

  • 10 litrów wody, musi być gorąca
  • 60 gramów sody oczyszczonej

Czas na przygotowania:

Roztwór najlepiej przygotować w pojemniku, w którym będziesz mógł spokojnie go wymieszać. Idealne będzie wiadro, tylko pamiętaj, że musi być o pojemności minimum 10 litrów. Wlej do niego gorącą wodę i wsyp do niej sodę. Wymieszaj dokładnie.

Roztwór musi mieć temperaturę pokojową, więc musisz poczekać, aż ostygnie. Następnie skorzystaj z mniejszych pojemników lub konewek. Nawożenie z tak dużego wiadra może być kłopotliwe. Pod każdą roślinę nalej pół litra mieszanki. Pamiętaj również, że nie możesz tego robić w upalne lub deszczowe dni. Najlepiej wykonać pracę o poranku lub pod wieczór.

Wykonaj ochronny oprysk

Do wykonania roztworu potrzebujesz 10 litrów wody, 50 gramów sody i 50 gramów mydła w płynie. Wszystkie składniki dobrze ze sobą wymieszaj, przelej do atomizera i zrób oprysk na liściach roślin. Warto wykonać taki zabieg 3 razy w okresie wiosenno-letnim.

Nie zaleca się zwiększania dawki sody, może zaszkodzić roślinom! Oprysk chroni przed grzybami i pasożytami, a także zwiększa plony i poprawia smak warzyw.

Walcz z mszycami domowymi sposobami

Soda oczyszczona pomoże w walce z tymi pasożytami. Wykonaj mieszankę z 0,5 litra wody i 2 łyżeczkami sody, następnie wlej ją do rozpylacza i spryskaj miejsca zaatakowane przez pasożyty.


error: Treść zabezpieczona !!