Pułapka na komary, która działa w każdym pomieszczeniu. Wystarczy 5 minut, aby pozbyć się wszystkich komarów. Instrukcje.

To samo dzieje się każdego lata: robi się cieplej i chcesz być na tarasie. To wspaniały czas relaksu, dopóki komary nie zaczynają brzęczeć wokół twoich uszu.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy spędzasz na tarasie tylko kilka minut. Nadchodzi wieczór, jesteś gotów położyć się do łóżka, ale komary zaczynają latać po całej sypialni, nie pozwalając Ci zasnąć w nocy.

Czasami moskitiera zamontowana na oknach może nie wystarczyć. Wtedy trzeba będzie uciec się do drogich chemicznie produktów, aby odstraszyć komary. Oto prosty, niedrogi sposób na odstraszanie komarów. Jest szybki i łatwy do wykonania, dzięki czemu nie będziesz niepokojony przez komary. Pułapka najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, ale można ją stosować na zewnątrz na patio lub w ogrodzie. Jej skuteczność będzie w tym przypadku niższa.

Pułapka na komary

Czego potrzebujesz?

  • 1 szklanka ciepłej wody
  • 1 łyżeczka drożdży suszonych, 1/2 łyżeczki drożdży świeżych
  • 2 łyżki stołowe kaszy manny z cukrem
  • 1,5 litrowa plastikowa butelka
  • Mały kawałek gazety lub ciemnej tkaniny

Jak przygotować?

Zaczniemy od otwarcia butelki. Zdejmij 1/3 górnej części butelki.

Następnie do dolnej części butelki wlewamy wodę. Woda powinna być ciepła, ale nie podgrzewana do temperatury wyższej niż 30 stopni C. Wsypujemy cukier i dobrze mieszamy. Następnie dodajemy drożdże. Ponownie mieszamy.

Umieścić przeciętą szyjkę butelki. Jeśli konstrukcja nie jest stabilna, przyklej ją.

Dzięki temu dwutlenek węgla z butelki będzie wydostawał się przez jej szyjkę. Będzie on przyciągał latające wokół niego komary. Owiń butelkę gazetą lub szmatką.

Umieść ją wokół krawędzi butelki.

Gotową pułapkę należy umieścić w najciemniejszej części pomieszczenia. Umieść pułapkę w miejscu, gdzie nie ma przeciągów. Działanie butelki na zewnątrz może być mniej silne. Brak światła w butelce i zapach fermentacji będzie przyciągał owady. Chcą one podlecieć i wyjść z butelek, gdy tylko poczują, że mogą. Jednak wąski otwór i lepkie ścianki butelek im to uniemożliwiają. W końcu zapadają się w wodę i toną.

Przynęta na owady

Gdy podczas fermentacji wytworzy się dwutlenek węgla, pułapka zadziała. Co 5 dni należy zmieniać pułapkę. Można ją stosować na wiele owadów, w tym muszki owocowe, osy, muszki owocowe, szerszenie i szerszenie. Do butelki można dodać ciepłą wodę wraz z miodem lub dżemem. Taka pułapka może działać nawet do 2 tygodni. Dżem nie powinien być całkowicie zanurzony w wodzie.

Ewa udziela porad

Witam!!! Używa się go tylko w domu. Co ważne, w domu nie używam moskitier. Cieszy mnie również brak komarów. Jest łatwy do wykonania i zajmuje bardzo mało czasu.

Przez wiele lat zmagałam się z problemem szkodników w moim ogrodzie i domu. Do szklanki Alpa francaise dodaję 30 ząbków czosnku do małej miseczki. Zaparza się tak przez całe lato. Z czasem ciemnieje, ale to nie czyni go mniej skutecznym.

Wierzcie lub nie, ale latem nasze drzwi są zawsze otwarte. Nie mam żadnych problemów z komarami czy muchami wchodzącymi do domu. Dodaję do niego jeszcze trochę alpy, gdy temperatura w pomieszczeniu spada. W ten sposób robię to w domu. Mieszankę mieszam w każdym pomieszczeniu.

Cieszcie się butelką alpy, i spokojem przez całe wakacje. To jest najlepszy sposób. Jest w pełni naturalny i nie trzeba używać środków chemicznych. Jest łatwy do wykonania i bardzo skuteczny.


error: Treść zabezpieczona !!