Nie używam już chemii, dzięki tym wskazówkom mam ogród bez ślimaków.

Deszczowe dni przynoszą ślimaki do ogrodów.

Te ogrodowe „bestie” potrafią zniszczyć całą uprawę. W tym czasie najbardziej lubią liście warzyw kapustowatych i różne sałatki, ale nie gardzą też ziemniakami czy marchewką, w poprzednich tygodniach były to truskawki. Błędem, którego nie wolno popełniać ogrodnikom, jest zbieranie ślimaków razem z muszlami. Żywią się jajami śluzowców i dlatego są ich najbliższymi naturalnymi wrogami. Jednak kolejnym wrogiem jest susza.

 

Dlatego dobrze jest nie podlewać roślin wieczorem, a raczej rano i najlepiej tylko bezpośrednio do korzeni. A naprawdę skuteczną bronią przeciwko ślimakom jest popiół drzewny. Jeśli więc używamy drewna w kominku, popiół należy wykorzystać do ogrodu.

To koszmar dla ślimaków.

 

Podobnie jak w przypadku mszyc, również ślimaki nie tolerują zapachu czosnku, dlatego opryski tym składnikiem będą bardzo skuteczne w walce z nimi. Do litra wrzącej wody włóż cztery duże ząbki czosnku, gotuj przez 5 minut, a następnie zdejmij z ognia. Poczekaj, aż płyn ostygnie, następnie włóż roztwór do opryskiwacza i nałóż go na glebę wokół roślin, które chcesz chronić. Zobaczysz, że te zwierzęta będą trzymać się z daleka od strefy czosnku.

 

To jest to, czego potrzebujesz na ślimaki

Rada Julki – próbowałam w zeszłym roku, teraz będę bezpieczna! Nie kupuję już niebieskiego granulatu, chcę mieć plon bez chemii, a wszyscy wiemy jakie chemikalia ta chemia zawiera. Kiedy wiosną sadziłam pomidory, zaczęły je zjadać ślimaki, a sąsiadka poradziła mi, żebym spróbowała tak: klasyczne mielone ziarna kawy, posypałam nimi pomidory i ani jeden ślimak ich nie dotknął.

 

Następnie przeprowadziłem eksperyment na fasolce szparagowej, kiedy zaczęła rosnąć, natychmiast zaatakowały ją ślimaki i do rana zjadły prawie wszystko!!! Więc posypałam wokół roślin mielone ziarna kawy i już nie weszły do ​​ziaren, zdecydowanie pomogło.

Wokół roślin posypuję grubą solą zmieszaną z popiołem papierosowym. Obydwa składniki zapobiegną przedostawaniu się ślimakom do upraw.

Piotr – Pomocne są także skorupki jaj, rozgniecione i zmieszane z kawą. Jest to także nawóz i środek przeciw mrówkom.

Maria –  Do pojemnika wsyp budyń w proszku, połóż go na boku, aby woda nie dostała się do środka, przyciągnie je.

Dominika – U mnie zwyciężyły płatki owsiane – rozsyp je po grządce i roślinach, po obrzęku układu pokarmowego zabiją ślimaka.

Łukasz – Kawę zalać zwykłymi trocinami i rozsypać wokół roślin, kawa działa jak silne chemikalia.

Maria – Ślimaki potrzebują kaczek – indyjskich biegaczy. Mamy je i nie mamy absolutnie żadnych ślimaków!

Ewa – Jedyne, co pomoże w łapaniu ślimaków, to pułapki wykonane z plastikowej butelki… Przetnij ją na pół, zakop w ziemi na poziomie gruntu i tam wlej piwo… Ślimaki tam wpadną … A kiedy jest ich mnóstwo, wylewasz… To wymaga czasu…

Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!