Skuteczny sposób na pozbycie się ciem, pająków i gryzoni. Instrukcje.

Owady i gryzonie uprzykrzają życie wielu osobom. Istnieje jednak prosta metoda, by poradzić sobie z tymi szkodnikami.

Domowy sposób na nie wymaga zastosowania składników, które znajdują się w każdej praktycznie kuchni – liścia laurowego oraz goździków. Te popularne przyprawy mają silne działanie dezynfekujące, a przy tym odstraszają owady i gryzonie swym charakterystycznym zapachem. Co więcej, są one nawet szkodliwe dla niektórych spośród ich gatunków.

Jak przyrządzić miksturę?

Do przygotowania substancji odstraszającej owady potrzebujesz:

  • 10 goździków,
  • 15 liści laurowych,
  • 1 szklanki wody.

Jeżeli mieszanka ma być zastosowana do dezynfekcji pomieszczeń, należy dodać do niej również alkohol (na przykład spirytus).

Postępowanie:

Zagotuj wodę w garnku. Dodaj do niej goździki oraz liść laurowy i doprowadź powstałą mieszaninę do wrzenia. Gotuj ją następnie przez 10 minut.

Po tym czasie pozwól jej ostygnąć.

Wlej ją do butelki, zaopatrzonej w spryskiwacz (może się w niej znaleźć również kilka liści laurowych). W tym momencie mikstura jest gotowa do użycia.

Mieszankę należy rozpylić na progi, parapety i blaty kuchenne. Dodatkowo warto jej użyć we wszystkich miejscach, w których owady i gryzonie mogą się pojawić lub przez które mogą dostać się do naszego mieszkania.

Aby uzyskać płyn do dezynfekcji wystarczy wymieszać miksturę z alkoholem w stosunku 1:1. Substancję przechowuj zawsze w chłodnym i zacienionym miejscu.


error: Treść zabezpieczona !!