Zapisz to sobie. Jak odpowiednio reagować na atak serca – instrukcje, które ratują życie.

Zatrzymaj się na chwilę i poświęć dwa minuty, aby przeczytać o ATAKU SERCA, zanim wrócisz do swoich zajęć. Potem znajdź moment, by podzielić się tą informacją z przyjaciółmi – to może ocalić życie.

Wyobraź sobie, że jest 19:45 i po ciężkim dniu pracy kierujesz się samotnie do domu, czując się zmęczony, zirytowany i sfrustrowany. Nagle zaczynasz odczuwać intensywne bóle w klatce piersiowej, które promieniują do ramienia i szczęki, będąc daleko od szpitala. W takiej sytuacji, bez wiedzy, jak udzielić sobie pierwszej pomocy, możesz czuć się bezradny, zwłaszcza gdy zawał serca zaskoczy cię będąc samemu.

Jest jednak sposób, by sobie pomóc, oczekując na pomoc, gdy serce bije nieregularnie i czujesz, że zaraz stracisz przytomność. Możesz wykonywać głębokie, długotrwałe kaszle po głębokim wdechu każde dwa sekundy, nie przestając, aż serce nie zacznie bić normalnie lub aż nie nadejdzie pomoc. Głęboki oddech zwiększa dopływ tlenu do płuc, a zdecydowane kaszle pomagają utrzymać krążenie krwi i mogą nawet pomóc w przywróceniu normalnego rytmu serca.

Podziel się tą wiadomością z jak największą liczbą osób, jak to możliwe. Lekarze kardiolodzy twierdzą, że przekazując tę informację dalej, możemy założyć, że przynajmniej jedno życie zostanie uratowane za każdych 10 osób, do których dotrze. Zamiast wysyłać żarty czy zdjęcia, lepiej przekaż dalej tę życiową wiedzę.

Przyjmij tę wiadomość z radością, nawet jeśli otrzymasz ją wielokrotnie, ciesz się, że masz przyjaciół troszczących się o twoje bezpieczeństwo. Nie zapomnij dzielić się informacjami o tym, jak radzić sobie podczas ATAKU SERCA.

error: Treść zabezpieczona !!