Nie tylko jedzenie jest ważne – Jak skutecznie pić wodę w ciągu dnia, aby schudnąć.

Zdrowe odżywianie jest ważne jeśli chce się zadbać o swój organizm, dostarczając mu niezbędnych, naturalnych minerałów czy witamin.

Chcąc zachować odpowiednią dietę, warto pamiętać o trzech podstawowych, wartościowych posiłkach: śniadanie, obiad, kolacja. Ważne jest także regularne uzupełnianie płynów, przede wszystkim wody. Może się ona przyczynić do wspomagania w straceniu zbędnych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać o skutecznych jej piciu w ciągu dnia.

Regularne picie wody

Zapotrzebowanie na uzupełnianie płynów może się zmieniać w zależności czy w spożywanym posiłku są płyny np. zupa, kompot, sok. Ile wynosi dziennie zapotrzebowanie na wodę? Około 1,5 litra.  Brak prawidłowego nawodnienia może doprowadzać do bólu głowy, zmęczenia, mdłości lub innych podobnych dolegliwości.

Woda a odchudzanie

Czy woda może pomóc w odchudzaniu? Tak. Jednak żeby zrzucić nasze zbędne kilogramy, trzeba uporządkować nawyki picia wody. Pomoże to w zwiększeniu metabolizmu.

Jak pić wodę, żeby schudnąć

Wypicie rano dwie szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny wspomoże w pobudce oraz zwiększeniu motywacji, ożywieniu się. Po wypiciu wody z cytryną można zjeść śniadanie po 20 minutach. Przed południem wypić jedną szklankę wody o pokojowej temperaturze.

Zapewni to dłuższe uczucie sytości. Następnie po 20 minutach zjeść przekąskę, lekką. Organizm będzie potrzebować mniej jedzenia w chwili obiadu.

30 minut przed obiadem wypić szklankę wody z plasterkiem imbiru o pokojowej temperaturze. W momencie konsumpcji obiadu jedną szklankę wody. Nawet niewielka ilość spożywanych płynów podczas posiłku może mieć pozytywny wpływ na układ trawienny.

W przypadku konsumpcji jakichkolwiek przekąsek między obiadem a kolacją trzeba wypić pół litra wody pokojowej temperatury. Jeśli przekąska została zjedzona 15 minut przed posiłkiem, należy wypić jedną szklankę wody również o pokojowej temperaturze.

Po zjedzeniu kolacji należy wypić kolejną szklankę wody o pokojowej temperaturze. Warto wtedy dodać do wody cytrynę (plasterek). Cytrynę można zastąpić niewielką ilością płynnego miodu. Co da takie połączenie? Ułatwi ono trawienie.

Picie wody spowoduje, że nasze ciało, organizm stanie się wolne od toksyn. Stosując odpowiednią dietę, ograniczanie ilości posiłków oraz kalorii pomoże w szybkim zauważeniu pozytywnych zmian w wyglądzie cery, skóry i włosów. Regularne picie wody przyczynia się także do poprawy humoru.

error: Treść zabezpieczona !!