Wykonuj ten ruch codziennie przed pójściem spać, a zobaczysz zmianę: wyeliminuje bóle pleców, wymodeluje brzuch i wzmocni zdrowie.

Większość osób spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Siedzimy w pracy, w samochodzie, w domu przed telewizorem, a to skutkuje problemami z kręgosłupem. Mięśnie pleców stają się słabe i sztywne.

Pojawiają się bóle w dolnej części pleców, w okolicy barków, ale także w biodrach. Istnieje jednak jedno ćwiczenie, które może poradzić sobie z całą gamą tego rodzaju problemów zdrowotnych. Jeśli będziesz to praktykować codziennie, najlepiej przed pójściem spać, wkrótce poczujesz się lepiej, a ból ustąpi.

 

Ćwiczenie to polecane jest także sportowcom oraz wszystkim osobom spędzającym długie godziny na nogach. Jeśli ta pozycja jest dla Ciebie niewygodna i czujesz napięcie w dolnej części pleców, spróbuj wykonać to ćwiczenie na macie.

 

Instrukcja prawidłowego wykonania tego ćwiczenia:

Uklęknij na kolanach i powoli usiądź na ziemi tak, aby stopy nie znajdowały się pod pośladkami, ale po bokach. Z pozycji siedzącej powoli połóż się z wydechem i skorzystaj z podparcia łokci. Następnie rozłóż ręce na ziemi i pociągnij je po łuku w stronę głowy. Przy tym otwórz łopatki. Kiedy położysz czubek głowy na ziemi, plecy będą pięknie rozciągnięte. Rozwiń klatkę piersiową i poczuj wszystkie napięte mięśnie.

Oddychaj regularnie. Daj swoim nogom czas na przyzwyczajenie się do tej pozycji. Oprócz tego, że ćwiczenie to doskonale działa na mięśnie pleców i szyi, skutecznie oddziałuje również na mięśnie ud, mięśnie brzucha i klatkę piersiową. Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!