Kilka minut dziennie i zapomnisz czym są skurcze i ból stawów. Poranne ćwiczenia rozciągające.

Gdy stajemy się coraz starsi, nasze ruchy stają się ograniczone i nie są już tak elastyczne, jak wcześniej. Aby utrzymać dobrą formę i wspomóc swoje ścięgna oraz mięśnie, warto postawić na regularne rozciąganie ciała.

Dzisiaj przedstawimy kilka argumentów opowiadającym się za potrzebą rozciągania i jego pozytywnym wpływem na ludzkie zdrowie.

Dlaczego powinniśmy się rozciągać?

Regularne rozciąganie mięśni przyspiesza przepływ krwi, a także sprawia, że rzadziej pojawiają się nieprzyjemne skurcze. Tlen, który lepiej i sprawniej krąży w naszych narządach i układach dzięki poprawie przepływu krwi, zapewnia lepsze dotlenienie i równowagę organizmu.

Warto także zaznaczyć, że dzięki rozciąganiu zwiększamy wydajność mózgu, poprawiamy uwagę oraz umiejętność koncentracji. Poranny trening sprawi także, że zredukujemy poziom stresu, który będzie efektem zwiększonej produkcji tak ważnych dla nas endorfin.

Aby zadbać o swoje zdrowie, mięśnie i krążenie, warto wykonywać szybkie rozciąganie zaraz po przebudzeniu. Czasem wystarczy 5 minut treningu dziennie, aby poczuć się lepiej i poprawić funkcjonowanie organizmu.

Rozciąganie głową w dół

Pierwsze ćwiczenie polega na dotknięciu rękoma podłogi. Na początku może być to dla ciebie niewykonalne, ale pamiętaj, że trening czyni mistrza.

Rozstaw nogi na szerokość ramion i zacznij schylać się, wyciągając jednocześnie ręce ku podłodze. Musisz także odpowiednio zaokrąglić plecy. Efektem tego ćwiczenia będzie rozciągnięcie mięśni tylnej części ud oraz całych pleców.

Rozciąganie pleców i nóg

Drugie ćwiczenie wymaga od ciebie przyjęcia pozycji siedzącej na podłodze i wyciągnięcia nóg przed siebie. Staraj się dotknąć stóp rękoma, ale pamiętaj, by robić to stopniowo — zbyt mocne ruchy mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Możesz także usiąść na ziemi, złapać się za stopę, a następnie wyprostować całą nogę. Takie ćwiczenie nie tylko rozciąga mięśnie, ale także pozwala zachować równowagę i zwiększyć swój poziom koncentracji. Taki zestaw ćwiczeń pozwoli poczuć ci się lepiej już na początku dnia. Pozytywnie oddziałują na zdrowie i nadają się dla każdej kobiety, bez względu na jej wiek.

Ćwiczenia te są szczególnie przeznaczone dla tych osób, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. Dobrze rozciągnięte mięśnie złagodzą napięcie, zmniejszą ryzyko występowania skurczy, a także znacząco poprawią nastrój i zmniejszą poziom stresu.

error: Treść zabezpieczona !!