Każda kobieta musi ją mieć w domu: Ta zdrowotna roślina z naszych łąk ma wiele walorów zdrowotnych.

Krwawik pospolity to jedna z najbardziej znanych roślin leczniczych.

Działa przeciwbakteryjnie, przeciwkrwotoczne i przeciwzapalnie. Jest rośliną dziko rosnącą, którą można spotkać na każdej łące. Kwitnie od wczesnego lata do późnej jesieni. Zbieramy jest w celach farmaceutycznych, a następnie suszony.

Na co pomaga krwawik pospolity?

Ta roślina ma dużą liczbę zastosować. Sprawdzi się w przypadku różnych stanów zapalnych czy ranach, ponieważ przyśpiesza gojenie. Ma duże zastosowanie dla kobiet.

Mogą one wykorzystać go podczas bólów menstruacyjnych lub w przypadku problemów z nieregularnym miesiączkowaniem czy menopauzą. Dba także o zdrowie narządów płciowych. Dodatkowo można go wykorzystać w problemach skórnych lub żylakach.

Wykazuje działanie przeciwkrwotoczne i zmniejsza krwawienia zewnętrzne i wewnętrzne. Stymuluje także pracę przewodu pokarmowego i działa rozkurczająco na mięśnie jelit lub dróg moczowych.

Rola dla kobiet

Krwawik pospolity ma szczególne znaczenie dla kobiet. Pomaga on w zwalczaniu różnorodnych stanów zapalnych i bakteryjnych dotykających narządy płciowe. Cenne są także jego właściwości w walce z żylakami lub podczas bolesnego miesiączkowania.

Olej leczniczy

Olej lecznicy z krwawiku pospolitego w odróżnieniu od nalewki pozostawia się w alkoholu. Stosuje się go na skórę w przypadku ran, odparzeń lub problemów ze stawami.

Składnik kąpieli

Ze względu na swoje działanie łagodzące i dezynfekujące doskonale sprawdzi się jako składnik kąpieli. Sprawdzi się także w przypadku problemów kobiecych lub kobiet w okresie menopauzy. W tym celu należy zalać zimną wodą 100 gram suszonej rośliny. Po 12 godzinach należy gotować ją na małym ogniu i dodać do kąpieli.

Przygotowanie nalewki

Krwawnik pospolity można stosować także w formie nalewki. Stosować ją można na żylaki i ogólne zaburzenia krążenia.

Aby ją przygotować należy suszone kwiaty zalać wódką i pozostawić w ciepłym miejscu na czas 4-6 tygodni. Po tym czasie należy codziennie rozcieńczać 10-15 kropli z wodą i pić codziennie.


error: Treść zabezpieczona !!