Rewolucyjna metoda terapeutki: Zatrzymaj ból szyjnego kręgosłupa w kilka minut i odzyskaj uczucie świeżości.

Wielu z nas zna problemy związane ze sztywną szyją i obolałymi ramionami.

Jeżeli przyczyną tego bólu są stres, nieprawidłowe nawyki siedzenia czy brak aktywności fizycznej, regularne ćwiczenia rozciągające mogą nie tylko przynieść ulgę, ale i zapewnić trwałe efekty. Kluczowym aspektem jest regularność – to ona stanowi tajemnicę sukcesu. Skuteczne ćwiczenia na ból szyi i ramion odkryliśmy na Facebooku i mogą one okazać się pomocne.

  • Relaksacja szyi: Połóż zwinięty ręcznik pod szyją, opuść głowę w stronę podłogi, relaksując się przy tym. W tej pozycji pozostań przez 10 minut, chyba że poczujesz ból – wtedy ćwiczenie należy przerwać.
  • Ćwiczenie na górną część pleców i szyję: Siedząc wygodnie na krześle, umieść ręce za głową i delikatnie ciągnij głowę w dół, kierując brodę w stronę klatki piersiowej. Trzymaj tak przez 30-40 sekund, a potem powróć do pozycji wyjściowej i puść ręce.
  • Rozciąganie boku szyi: Siedząc na macie lub krześle, połóż prawą dłoń na czubku głowy i delikatnie przeciągnij głowę w prawo, trzymając plecy proste i ramiona rozluźnione. Przytrzymaj przez 30-40 sekund, następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie na drugą stronę.
  • Rozciąganie mięśnia trapezowego górnego: Zaczynając od położenia prawej ręki za plecami i złapania jej lewą ręką, delikatnie ciągnij dłoń w kierunku lewej nogi, przechylając przy tym lewe ucho w stronę lewego ramienia. Przytrzymaj tak przez 20 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie na drugą stronę.
  • Uwolnienie łopatki: Siedząc na krześle i trzymając oparcie jedną ręką, przyciągnij podbródek do klatki piersiowej, kierując ucho w stronę lewego ramienia. Obracaj głowę delikatnie o 45° na prawo i lewo. Drugą ręką możesz lekko wspomagać głowę, ale bez mocnego nacisku. Przytrzymaj z każdej strony przez 20-30 sekund i następnie zmień stronę.

Życzymy dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!