Sposób na skuteczne pranie bez proszku. Już nie używam chemii. Skutecznie usunie wszystkie zabrudzenia.

Okazuje się, iż pranie bez proszku jest jak najbardziej możliwe. Dzięki temu nie trzeba narażać swoich ubrań na bezpośredni kontakt z chemikaliami.

Stosując ten sposób można w łatwy sposób pozbyć się nawet najbardziej uporczywych plam. Wystarczy bowiem użyć trzech podstawowych składników, które każdy ma w swoim domu, a są nimi: cukier, sól oraz soda oczyszczona.

Takie proste składniki wystarczą, żeby w zupełności móc zastąpić płyny czy też proszki do prania.

Tę metodę można wykorzystać do prania zarówno białych jak i kolorowych tkanin. Ponadto, sól sprawi, iż materiał pranych rzeczy będzie dodatkowo miękki.

Sposób wykonania:

Najpierw należy wyprać ubrania z zastosowaniem soli wkładając je do głębszej miski, a następnie zalewając je gorącą woda. Odstawić na około 10 minut. Kolejnym etapem jest wykręcenie jak również odłożenie na bok rzeczy i rozpuszczenie 2 łyżek soli przypadające na 1 litr wody w tej samej, ciepłej wodzie.

Po tym jak kryształki całkowicie już rozpuszczą się, trzeba znowu włożyć daną odzież do pojemnika z tak przygotowanym roztworem i tym razem odstawić na okres półtorej godziny. Oczywiście później można wypłukać te rzeczy w pralce za pomocą danego trybu pracy urządzenia.

Soda oczyszczona słynie ze swoich czyszczących właściwości.


error: Treść zabezpieczona !!