Czyszczenie pralki w ciągu zaledwie 15 minut jest łatwe, jeśli utrzymujesz ją w czystości przez dłuższy czas.

Ostropest i soda to przyjazne dla środowiska sposoby czyszczenia pralki. Ważne jest, aby dbać zarówno o zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę pralki.

Bez względu na sposób użytkowania urządzenia biały plastik z czasem traci swoją śnieżną biel i żółknie. Dlatego dostępne na rynku środki czyszczące nie pomogą. Oto kilka rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać biel i czystość urządzeń gospodarstwa domowego.

Postępowanie:

Przygotuj wodę utlenioną i waciki. Użyj wacików do nasączenia wodą utlenioną. Następnie wytrzyj wszystkie plastikowe części, które chcesz ponownie uczynić białymi. Kontynuuj ten proces, aż uzyskasz pożądane rezultaty. W ciągu kilku minut usuniesz przebarwienia, a także zdezynfekujesz całe urządzenie od zewnątrz.

Możesz także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z bębna pralki za pomocą nadtlenku wodoru. Umieść 2 butelki nadtlenku wodoru w zbiorniku na wodę do płukania. Następnie uruchom program z trybem płukania.
Poniżej znajduje się kilka innych przydatnych wskazówek dotyczących czyszczenia pralki.

Bęben pralki powinien być czyszczony

Bęben pralki jest często niewidoczny. W bębnie pralki znajdują się bakterie, osad i pleśń. Regularne mycie bębna pralki to najlepszy sposób na zapobieganie temu zanieczyszczeniu.

Program prania w pralce powinien mieć minimalną temperaturę 60 stopni. Umieść 2 tabletki do zmywarki w programie pralki, w którym minimalna temperatura wynosi 60°C. Aby pozbyć się bakterii i rozbić uporczywe osady, wybierz najdłuższy możliwy program. Podczas tego czyszczenia nie należy prać ubrań.

Nieprzyjemny zapach nawet po czyszczeniu?

Po każdym praniu otwórz pralkę i wysuń dozownik płynu. Pozwoli to na wysuszenie pralki, co zmniejszy prawdopodobieństwo powstawania zapachów powodowanych przez bakterie. Najłatwiej zapomnieć o czyszczeniu filtra. Regularne czyszczenie filtra chroni pompę pralki i usuwa większe cząsteczki, które mogą sprzyjać rozwojowi pleśni w pralce.

Dbaj o uszczelki.

Uszczelka zapobiega przeciekaniu wody do łazienki, a także chroni bęben pralki podczas użytkowania. Wiele miejsc jest idealnych do rozwoju pleśni i bakterii. Może to również wpłynąć na żywotność uszczelki. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest woda z octem.

Jak czyścić dozownik proszku lub płynu do prania?

W tym przypadku zalecamy dwa sposoby czyszczenia dozownika. Pierwsza metoda, która jest bardziej czasochłonna, polega na umyciu dozownika za pomocą szczoteczki do zębów i bieżącej wody. Można również wyjąć dozownik ze zmywarki i umyć go.

Czyste pranie oznacza świeże, pachnące pranie i mniejsze prawdopodobieństwo awarii pralki.

error: Treść zabezpieczona !!