Jak ten jedyny produkt domowy może odmienić Twój prysznic z pleśni i kamienia.

Dziękuję za ten pomysł mojej siostrzenicy.

Na każdą błyszczącą powierzchnię w mieszkaniu – kafelki, umywalkę, wannę, okna, prysznic, szkło w salonie – stosuję go. Jak łza błyszczą, wszystkie inne lakiery przestałam używać od razu. Wszystkim polecam go, działa także jako profilaktyka pleśni w łazience, a kosztuje tylko kilka centów.

Składniki:

  • 2 łyżeczki proszku do prania
  • 1 łyżka alkoholu
  • 1 szklanka octu
  • 1 szklanka ciepłej wody

Przygotowanie:

Wszystko wymieszaj w kolejności podanej wyżej i używaj najlepiej, gdy mieszanina jest ciepła. Użyj miękkiej strony gąbki i nałóż na powierzchnię na 5 minut, pozwalając mu działać. Opłucz i wytrzyj ściereczką niestrzępiącą się lub ręcznikiem papierowym.

Wszystko będzie lśnić pięknie. Innych środków czyszczących nie używam już od teraz. Bez konieczności zakupu żadnych środków do polerowania, okna i lustra w domu są naprawdę czyste. Jak zabezpieczyć łazienkę przed pleśnią i kamieniem, dodaję również jako bonus.

Ochrona przed pleśnią i kamieniem! Miejsce pleśni mogą być prysznice, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Oczyszczenie kamienia także jest trudne. Mamy rozwiązanie, które oszczędza czas i wysiłek, jeśli nie chcesz szorować płytek i ścian prysznica.

Składniki:

  • 1/2 szklanki nadtlenku wodoru
  • 1/2 szklanki denaturatu (można też użyć zwykłego spirytusu – np. wódki)
  • 1 łyżeczka detergentu
  • 1 łyżeczka płynu do zmywarek
  • 3 szklanki wody

Przygotowanie:

Wszystkie składniki wymieszaj, do pojemnika z rozpylaczem przelać i całą powierzchnię prysznica równomiernie spryskać. Nie trzeba spłukiwać ani wycierać. Wystarczy spryskać kafelki, armaturę i drzwi kabiny i pozostawić do działania. Płyn nie zawiera octu, więc plastikowe ani silikonowe elementy kabiny nie zostaną uszkodzone.

Prosty sposób na pozbycie się pleśni pod prysznicem Chroni przed pleśnią i kamieniem ta mieszanka. Używaj go regularnie, nawet po prysznicu, a o szorowaniu zapomnisz przez wiele tygodni. Pleśni, kamienia ani szkodliwych bakterii nie będzie!

Dodatkowa ochrona stawów przed pleśnią Potraktowanie zwykłą świecą spoin to dodatkowy sposób ochrony przed brudem i pleśnią. Na czyste i osuszone spoiny wystarczy nałożyć świecę, a warstwa wosku je przed pleśnią dodatkowo zabezpieczy.

Warstwa ochronna jednak zmywa się z czasem, i trzeba powtórzyć całą procedurę po pewnym czasie.


error: Treść zabezpieczona !!