Nie wiedziałam, że to takie ważne: Sprawdź dlaczego warto pić wodę zaraz po przebudzeniu.

W Japonii większość ludzi pije wodę natychmiast po przebudzeniu. Jest to świetny nawyk, ponieważ wpływa on na ogólne zdrowie i chroni przed chorobami. Dzięki temu w Japonii odnotowano mały procent zachorowania wśród obywateli.

Idealną proporcją dla ludzkiego organizmu jest wypicie 4 razy po 160 ml od razu po przebudzeniu. Wodę należy wypić przed umyciem zębów, na czczo, odczekując kolejne 40-45 minut do posiłku i wypicia czegoś innego. Po głównych posiłkach w ciągu dnia, czyli śniadaniu, obiedzie i kolacji, nie powinno jeść się nic przez kolejne 2 godziny – dobrze wpływa to na nasz organizm.

Kurację zacznij od czterech szklanek dziennie, a z każdym dniem dodawaj do swojego jadłospisu po jednej szklance. Dzięki temu usuniesz ze swojego organizmu zbędne toksyny i będziesz czuł się w pełni sił!

Przy jakich chorobach warto pić wodę i przez ile dni należy to robić?

  • gruźlica – 90 dni,
  • cukrzyca – 30 dni,
  • nadciśnienie – 30 dni,
  • choroby gastryczne – 10 dni,
  • zaparcia – 10 dni,
  • artertyzm – 3 dni w pierwszym tygodniu, w następnych tygodniach już każdego dnia.

Regularne spożycie wody pomoże również w takich dolegliwościach, jak: problemy menstruacyjne, otyłość, bóle głowy, wymioty, problemy ze wzrokiem, astma, zapalenie oskrzeli, epilepsja, biegunka, czy choroby nerek.

Metoda polegająca na regularnym piciu wody przyczyni się również do dłuższego posiadania pięknej i młodej skóry, a także zdrowych mięśni. Nie ma ona żadnych skutków ubocznych, jedynym są częstsze wizyty w toalecie, co również jest dobre – wówczas wydalasz z siebie niepotrzebne toksyny, które nie powinny długo utrzymywać się w Twoim organizmie.

Woda pomoże Ci z rana na orzeźwienie oraz nabranie sił do codziennych czynności. Dzięki niej poczujesz się pobudzony, zdrowy oraz gotowy na każde przeciwności losu! Pij wodę, aby być aktywnym każdego dnia.

error: Treść zabezpieczona !!