Wrastający paznokieć – poznaj domowy sposób na jego usunięcie.

Wrastający paznokieć może spotkać każdego z nas. Szczególnie w przypadku  paznokci u stóp. Jest to bardzo przykra i bolesna przypadłość. Warto szybko zareagować, by nie doprowadzić do poważniejszych komplikacji.

W toczącym się stanie zapalnym pojawia się ropa, a ból staje się nie do zniesienia. Często osoby, które zmagają się z tym problemem mają problem z chodzeniem, gdyż ból skutecznie to uniemożliwia. W poważnych stanach zapalnych wymagana jest interwencja chirurgiczna.

Dlatego warto zatroszczyć się o profilaktykę i szybko usunąć problem, gdy zauważymy pierwsze niepokojące sygnały. Warto znać domowe sposoby na usunięcie wrastającego paznokcia, które zostały opublikowane przez pielęgniarkę.

CO BĘDZIEMY POTRZEBOWAĆ, BY ZŁAGODZIĆ BOLESNE DOLEGLIWOŚCI PRZY  WRASTAJĄCYM PAZNOKCIU? 

  • olejek eukaliptusowy
  • ocet jabłkowy
  • plaster cytryny
  • wacik kosmetyczny

CO PRZYNOSI ULGĘ PRZY WRASTAJĄCYM PAZNOKCIU? 

Prostym i skutecznym trikiem jest zmiękczenie skóry. W tym celu należy wymoczyć stopy w ciepłej wodzie. Stopy możemy moczyć w wodzie z mydłem bądź użyć siarczanu magnezu. Ten rytuał powinno powtarzać się kilka razy w ciągu dnia. Efektem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dzięki temu nie doprowadzimy również do powstania infekcji. Miękka skóra sprawi, że usunięcie paznokcie będzie prostsze.

Kolejnym sposobem jest użycie wacika. Zwinięty w rolkę wacik umieszczamy pomiędzy skórą, a wrastającym paznokciem. Zastosowanie tego triku spowoduje, że paznokieć zmieni lekko kierunek wzrostu. Dzięki temu przestanie wrastać w skórę, a także nie będzie pogłębiać stanu zapalnego.

W złagodzeniu infekcji pomoże także użycie octu jabłkowego. W tym celu należy przemywać bolące miejsce nasączonym wacikiem. Czynność tą powinno powtarzać się kilka razy dziennie. Ocet można użyć już przy zauważeniu pierwszych objawów, ponieważ jego działanie zapobiega powstawaniu infekcji.

Podobne działanie do octu jabłkowego wykazuje olejek eukaliptusowy. Nawet niewielka jego ilości potrafi złagodzić ból. Stosować należy go tak samo jak ocet – kilka razy dziennie przecierać zmienione chorobowo miejsce.

Skutecznym sposobem na wrastający paznokieć jest także użycie cytryny. Dzięki zawartości kwasu zmniejszymy stan zapalny. Plasterkiem cytryny powinniśmy pocierać miejsce bólu. Dla wzmocnienia działania należy zawinąć palec przy paznokciu bandażem . Taki opatrunek warto zostawić na całą noc.

Przedstawione sposoby warto zastosować, by poczuć ulgę w bólu i złagodzić stany ropne. Prze okres leczenia najlepiej nosić wygodne obuwie. Jeśli zauważymy, że nie przynosi to efektów, a stan paznokcia się pogarsza, niezwłocznie udajmy się do specjalisty bądź lekarza pierwszego kontaktu.

error: Treść zabezpieczona !!