Nie uwierzysz, jak szybko pożegnasz stres – Oto prosta technika z Japonii na spokój w 5 minut.

Akceptowalne i normalne jest posiadanie pewnej ilości stresu w naszym życiu, jednak gdy stres staje się nadmierny, może zakłócać codzienne działania i wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Odkryj starożytną technikę relaksacyjną z Japonii, która nie zajmuje więcej niż 5 minut dziennie i może być stosowana wszędzie. Używając tej metody, zauważysz, że każdy palec reprezentuje różne emocje lub stany.

  1. Kciuk – Jest pomocny w radzeniu sobie z niepokojem i stresem.
  2. Palec wskazujący – Umożliwia pokonanie strachu.
  3. Palec środkowy – Ułatwia kontrolę nad gniewem.
  4. Palec serdeczny – Wsparcie w walce z depresją i smutkiem oraz motywacja do determinacji.
  5. Mały palec – Przyczynia się do zmniejszenia niepokoju i promuje optymizm oraz pewność siebie.

Metoda ćwiczeń, o której mowa

Aby wzmacniać lub tłumić wymienione emocje, chwyć drugą ręką odpowiedni palec, obejmując go wszystkimi palcami i kciukiem, i trzymaj mocno przez 1-2 minuty, odczuwając pulsowanie. Dodatkowo, delikatnie naciskając środek dłoni drugim palcem przez minutę, możesz uspokoić umysł. Codzienne praktykowanie tej metody przywróci równowagę twojemu ciału.

Czy wiedziałaś o „guziku” na swoim ciele, który wyłącza niepokój i strach? Oto jak go aktywować!

Stres, nerwowość, czy strach mogą być wyłączone, co może wydawać się zaskakująco proste. Dla niektórych głęboki oddech może przynieść ulgę, inni mogą bardziej odczuwać stres lub nerwowość.

Może to być nowość, że naciśnięcie pewnego punktu na dłoni może przynieść ulgę i zniwelować dyskomfort. Joseph Carter, ekspert od równowagi emocjonalnej, badając starożytną medycynę chińską, odkrył, że ten punkt służy jako emocjonalna pierwsza pomoc dostępna w każdym momencie.

„Guzik” na nadgarstku

Przy obróceniu dłoni do góry, znajdziesz na nadgarstku miejsce, będące dołeczkiem obok ścięgna, dostępne małym palcem. Według Cartera, stymulowanie tego miejsca może przynieść ulgę w różnych sytuacjach, takich jak strach, niepokój, zmartwienie, depresja, czy mdłości. Jest to szczególnie polecane osobom potrzebującym uspokojenia.

Masując ten punkt podczas intensywnej dyskusji, możesz spróbować zachować spokój, by uniknąć nierozważnych słów, których później mógłbyś żałować. Technika ta sprawdza się również u osób nerwowych przed wystąpieniami publicznymi.

Jest to metoda na uspokojenie, stosowana w momencie stresu lub zdenerwowania, a także w przypadku bezsenności. Delikatny masaż tego miejsca, połączony z głębokim oddechem, powinien trwać od 30 sekund do 3 minut dla najlepszych efektów.

Chociaż nie każdemu może to odpowiadać, warto jest wypróbować. Acupressure zajmuje się ulgą w różnych dolegliwościach poprzez stymulację określonych punktów na ciele, ale nie zastępuje medycyny. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, należy zasięgnąć porady spec


error: Treść zabezpieczona !!