Muchy potrafią być denerwujące. Nasze babcie znały stare, sprawdzone metody eliminowania latających owadów.

Nie ma nic gorszego niż obudzenie się przez muchę w nocy. Znika ona po włączeniu światła. Istnieją powody, aby unikać kontaktu z muchami.

Ponieważ mogą one przenosić zarazki, należy unikać much. Muchy mogą również jeść żywność. Nie warto używać produktów chemicznych.

Naukowcy uważają, że mogą one być bardziej szkodliwe dla organizmu niż zarazki przenoszone przez muchy. Środki chemiczne mogą być bardzo niebezpieczne, więc warto spróbować starych metod babci. Najlepiej sprawdzają się naturalne metody odstraszania much.

Połączenie cytryny i goździków to solidna kombinacja

Połączenie cytryny i goździków to znana metoda na odstraszanie much. Wystarczy przekroić cytrynę na pół, a następnie włożyć goździki. Tak przygotowaną cytrynę można umieścić w kuchni wokół okien i balkonów. Taki sposób powinien być stosowany jako odstraszacz przez co najmniej dwa tygodnie. Ważne jest, aby upewnić się, że cytryna nie spleśnieje.

Miłe zapachy pokonują muchy

Moja babcia powtarzała mi, że mucha nie może wylądować w domu o silnym zapachu. Pięknie pachnące domy ułatwiają życie na wielu płaszczyznach. Sprawia, że czujemy się jak w domu i odstrasza muchy.

Aby stworzyć idealny spray zapachowy, potrzebujesz jedynie:

  • 10 goździków
  • kropla oliwy z oliwek
  • 1 cytryna
  • 1 łyżeczka olejku alpejskiego
  • pęczek lawendy
  • 300 ml wody

W rondlu zagotuj 300 ml wody, dodaj pokrojoną cytrynę i goździki i pozwól gotować się przez 5 minut. Gdy woda się zagotuje, dodaj do rondla pozostałe składniki i pozostaw do ostygnięcia. Po ostudzeniu mieszaniny przelej ją do puszki z rozpylaczem.

Same goździki

Goździki są również skuteczne w walce z owadami w pojedynkę. Goździki są skuteczne nie tylko przeciwko muchom, ale także ćmom. Do wrzącej wody należy dodać 15 goździków. Następnie dodaj miksturę do wody i zagotuj. Można również rozpylić miksturę wokół okien, wlewając ją do butelki z rozpylaczem.

Ocet to najlepsza przyprawa na każdą okazję

Ocet może być używany do odstraszania owadów. Możesz go używać z goździkami lub bez nich. Wymieszaj w kubku wodę, ocet i 20 kropli olejku goździkowego. Połącz mieszaninę i umieść ją w butelce z rozpylaczem.

Można umyć okna wodą z octem, a owady znikną. Zapach nie jest tolerowany przez większość owadów. Można również użyć octu w kubkach i przykryć je folią z otworami. Aby odstraszyć owady, należy postawić kubeczki na parapetach w domu. Nie będą tu wlatywać.

Rady matki: cebula i goździki

Goździki z… cebulą to hiszpańska wersja goździków z cytryną. To połączenie często ma większą moc niż inne kombinacje. Wynika to z niesamowitego aromatu cebuli, który jest silniejszy niż cytryny.

Wystarczy przekroić cebulę na pół, a następnie wbić do środka goździki. Możesz powiesić ją w oknie kuchennym lub postawić na blacie. Połączenie zapachów odstrasza nie tylko muchy, ale również komary.

Kwiaty w oknach

Czasami rośliny w naszych domach odstraszają muchy, nawet jeśli o tym nie wiemy. Jednym z najskuteczniejszych repelentów są geranium. Mają silny zapach, który zmusi je do ucieczki. Nie jest on przeznaczony dla wszystkich, podobnie jak muchy. Umieść geranium na zewnątrz parapetu. Dzięki temu owady nie wejdą do domu, tworząc blokadę zapachową.

Geranium tworzą wspaniałe dekoracje okienne. Można je znaleźć w wielu kolorach. Jest to obrzydliwy zapach, którego muchy absolutnie nienawidzą!

Mam nadzieję, że znajdziesz naturalne sposoby odpychania much, które rozwiążą Twój problem. Chcemy usłyszeć o twoich najlepszych i najbardziej udanych sposobach na odpychanie owadów z domu.

error: Treść zabezpieczona !!