Świeże liście kapusty nie tylko dodatkiem do sałatek. Instrukcje krok po kroku.

Liście kapusty są świetnym urozmaiceniem smakowym do sałatek, ale również mają właściwości zdrowotne w przypadku różnych dolegliwości.

Doskonale nadają się jako okłady na problematyczne miejsca, uśmierzając bóle i stany zapalne. To zdecydowanie jeden z lepszych naturalnych środków na różne problemy zdrowotne. Podpowiemy jak prawidłowo wykorzystać świeże liście kapusty w przypadku bóli stawów czy kości.

Okłady z liści kapusty na bolące stawy i kolana

Przygotowanie:

Oddzielamy liście kapusty od siebie. Gotujemy wodę w garnku i doprowadzamy do wrzenia, a następnie układamy liście kapusty tak, by były całe zanurzone. Przykrywamy garnek pokrywką i gotujemy przez około 2 minuty. Po tym czasie liście kapusty powinny zmięknąć. Ostrożnie wyjmujemy liście z garnka i nakładamy je na otłuszczone kolano, przykładowo z oliwy z oliwek.

Przyłożone liście kapusty owijamy dokładnie gazą lub jakąś tkaniną i zabezpieczamy folią kuchenną. Zostawiamy okład na kolanie w nocy przez co najmniej trzy godziny.

Kapusta na obrzęki

Na obrzęki po potłuczeniach, skręceniu kostki czy uderzenie się w rękę bądź nogę pomocne będą liście kapusty. Przykładamy świeży liść kapusty do obolałego i spuchniętego miejsca i zabezpieczamy bandażem czy inną tkaniną, by trzymał się stabilnie obszaru bólu. Zalecamy używać tego okładu na noc, kiedy ludzki organizm odpoczywa.

Po usunięciu liścia kolejnego dnia zobaczymy znaczną poprawę i zadowalające efekty. To za sprawą tego, że soki z liścia kapusty są wchłaniane przez skórę. Dla lepszego efektu można wcześniej stłuc lekko liście kapusty tłuczkiem do ubijania mięsa.

Liście kapusty są pomocne w problemach z tarczycą

Tarczyca wpływa na przemianę materii, hormony wspomagające wzrost czy odpowiada za prawidłową pracę układu pokarmowego człowieka – stąd też jest tak bardzo ważna w naszym organizmie. W momencie pojawienia się problemów z tarczycą spotykamy się z nadczynnością, co przekłada się na zwiększoną liczbę wytwarzanych hormonów wzrostu i tempo metabolizmu.

By przywrócić prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która znajduje się w gardle, przydatne będą okłady z liści kapusty. Przykładamy liścia do szyi i zabezpieczamy chustą lub szalikiem i zostawiamy na kilka godzin, a najlepiej na noc.

Okład z liści kapusty na ból głowy

Czasami ból głowy jest wywołany problemami z oczami, dlatego warto będzie umówić się na wizytę do okulisty. W momencie, kiedy jesteśmy pewni, że z naszymi oczami jest wszystko w porządku, a bóle głowy są spowodowane czymś innym, na przykład z powodu stresu czy przemęczenia, pomocny okaże się okład z liści kapusty.

Liście kapusty układamy na w okolicach skroni i czoła, obwiązujemy szalikiem i kładziemy się na jakiś czas do wygodnego łóżka. Ból powinien stopniowo zniknąć.

Liście kapusty na problemy z żylakami

Co prawda problem z żylakami nie zniknie natychmiastowo, kiedy przyłożymy liść kapusty do dotkniętych miejsc, jednak okazują się pomocne w przypadku pieczenia czy bóli występujących przy żylakach.

Przykładamy liście kapusty do żylaków i owijamy je ostrożnie bandażem czy innym materiałem, który pomoże stabilnie podtrzymywać liście na nogach. Najlepiej stosować ten okład na noc.

Kapusta na bolące piersi w przypadku mam karmiących piersią

Kobietom, które karmią piersią, zdecydowanie znajomy jest towarzyszący temu ból. Piersi u kobiet karmiących piersią robią się obrzmiałe i bolesne, co czasami nie pozwala na karmienie. Na takie problemy również skuteczne okazują się liście kapusty bez obawy o skutki uboczne.

By uwolnić się od bólu, wystarczy zmiażdżyć lekko liście kapusty tłuczkiem do mięsa i włożyć pod biustonosz. W razie konieczności można zmieniać co jakiś czas okłady do momentu, aż ból całkowicie zniknie. Liście działają również na problemy z podrażnieniami po karmieniu i ząbkowaniu.

Liść kapusty uśmierzy ból ucha

Liście kapusty są też pomocne w przypadku bólu ucha. Wystarczy odciąć kawałek kapusty i umieścić go w środku lub na zewnątrz bolącego ucha, dzięki czemu poczujemy ulgę.


error: Treść zabezpieczona !!