Wystarczyły rady życzliwej sąsiadki, by teraz każdego roku cieszyć się obfitym plonem ogórków. Odpowiedni sposób podlewania, nie wymagający żadnych wydatków.

Zdarza się, że aby osiągnąć ponadprzeciętne zbiory, wystarczy zastosować prostą sztuczkę. Wcześniej trzeba ją jednak poznać. Dziś zdradzamy sekret obfitych plonów.

Składniki:

  • 2 litry wody
  • 0,5 litra skórek z cebuli

Sposób przygotowania

Cebulę obierz w wodzie, następnie gotuj przez 10 minut. Po ostudzeniu dodaj wody do łącznej objętości 5 litrów. Powstałym roztworem codziennie podlewaj ogórki. Możesz również przelać go do opryskiwacza i zaaplikować na liście – to odstraszy żyjące na nich szkodniki. Sprawdź sama, jak świetnie spisuje się taki nawóz.

Patent mojej babci – suchy chleb

Żeby ogórki wydały plon naprawdę niebywały, musisz je prawidłowo odżywiać. Pomoże ci w tym znane od dawna zjawisko fermentacji. Weź wiadro i napełnij je bułką tartą do 2/3 objętości. Następnie zalej wodą. Włóż nasączoną wodą skórkę – inaczej składniki będą unosić się na wodzie po rozpoczęciu procesu fermentacji.

Tak przygotowane wiadro potrzymaj przez tydzień w ciepłym miejscu. Następnie rozcieńcz powstałą substancję wodą w stosunku 1:3 i polewaj nią nowo posadzone ogórki, używając jej jako nawozu. Zacznij podlewać na początku kwitnienia i kontynuuj do czasu, aż owoce uzyskają duże rozmiary.

Chcesz mieć urodzaj ogórków? Nie zapomnij o nawożeniu

Składniki:

  • 10 litrów wody
  • 1 litrowy słoik węgla drzewnego

Sposób przygotowania

Węgiel wsyp do wody i odstaw na jeden dzień. Potem napełnij roztworem ten sam litrowy słoik i taką ilość przeznacz na jeden krzak, wlewając wodę do korzenia. Taki sposób odżywiania zapewni obfity plon ogórków.

error: Treść zabezpieczona !!