Ogórki i pomidory rosną jak szalone: ​​wystarczy podlać tym płynem aż do korzeni.

Rozwiązanie 2 składników, po którym zarówno ogórki, jak i pomidory rosną i owocują jak szalone!

Ogórki są popularnym warzywem nie tylko do sałatek i są powszechnie uprawiane w polskich ogrodach. W porównaniu do pomidorów roślina ta ma płytkie korzenie i wymaga częstego podlewania. Ogórki wymagają również wysokiej jakości nawozu.

Możemy doradzić Ci w sprawie pożywnego nawozu, który doda Twoim ogórkom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Po tym będą dobrze rosły i przyniosą obfite owoce. Nawóz ten sprawdził się w ogrodnictwie i można go dodawać także do pomidorów. Wystarczy, jeśli przygotujesz to rozwiązanie z 2 składników.

 

Potrzebujemy:

  • 1 litr ciepłego mleka
  • 1 torebka suchych drożdży

Przygotowanie:

Do ciepłego mleka wsyp suszone drożdże. Wszystko dokładnie wymieszaj, aby drożdże się rozpuściły. Roztwór mleka i drożdży wlać do wiadra z 10 l wody. Tak przygotowaną mieszanką podlewać ogórki i pomidory mniej więcej raz na 2 tygodnie. Jeśli używasz samego mleka bez drożdży, rozcieńcz je wodą w stosunku 1:1.

 

Po podlaniu tym roztworem ogórki w ciągu kilku dni podwoją swoją wielkość. Ponadto rzucają jeden kwiat za drugim i produkują obficie. Możesz spodziewać się wysokiej jakości i smacznych ogórków.

Zalety nawozu mlecznego

 

Mleko to pokarm bogaty w niezbędne witaminy i minerały. Można go doskonale stosować w ogrodzie jako nawóz, jako pestycyd lub do czyszczenia narzędzi. Kiedy Twoje uprawy otrzymają to, czego potrzebują, obficie Cię wynagrodzą.

Mleko można również stosować jako spray, zwłaszcza na roztocza, mszyce i inne drobne pasożyty. Według niektórych badań owady te nie są w stanie „strawić” ogromnej ilości cukru zawartego w mleku, dlatego je zabijają. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku stosowania mleka pełnego rozcieńczonego 50% wodą.

 

Przeciw grzybom i pleśniom roślinnym

Bardzo często, pomimo naszych największych wysiłków, rośliny mogą więdnąć i nie być tak błyszczące, jak byśmy sobie to wyobrażali! Wydaje się, że mleko również tutaj pomaga. Wystarczy przygotować spray z rozcieńczonym mlekiem i spryskać nim liście. Pomoże to zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni na roślinach. Można go także stosować jako dodatek do innych naturalnych pestycydów, ułatwiający jego wchłanianie.

 

Grzybicze choroby roślin możemy leczyć mlekiem rozcieńczonym wodą. Przygotuj roztwór mleka w następujący sposób: 1 część mleka i 3 części wody. Roztworem napełnij opryskiwacz i co 10 dni opryskuj nim chore liście. Stosowanie tej metody możemy rozpocząć od razu po posadzeniu, gdyż sprawdza się ona również jako profilaktyka przed chorobami.

Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!