Chcesz zagwarantować sobie bogate plony każdego roku: Nawóz cukrowy do grządek ogórkowych.

Nie od dziś wiadomo, że nawozy stanowią doskonałą pożywkę dla rosnących roślin. Nie inaczej jest w przypadku stosowania nawozu cukrowego. Zagwarantuje on obfite i zdrowe plony każdego roku.

Rośliny potrzebują całego wachlarza składników odżywczych, aby móc się rozwijać w prawidłowy i satysfakcjonujący sposób. Często gleby posiadają niedobory chociażby minerałów. Na pomoc przychodzą wtedy nawozy.

Ich cena często jest wysoka, ale zrobione własnoręcznie pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednym z przykładów takiego preparatu jest nawóz cukrowy. Jego przygotowanie nie jest trudne ani pracochłonne.

Glukoza będąca cukrem prostym stanowi doskonały pokarm dla chociażby ogórków. Już pierwsze użycie domowego nawozu opierającego się w głównej mierze na cukrze pomoże sadzonkom zachować odpowiednią świeżość, lepiej kwitnąć i rosnąć.

Regularność i systematyczność w nawożeniu z pewnością zadowoli i sprawi, że z sezonu na sezon ogórki będą bardziej chrupiące i w większej ilości. Jak właściwie działa ten preparat? Sekret tkwi w tym, że system korzeniowy, jaki posiadają ogórki ochoczo pochłania cukier zaaplikowany do gleby i transportuje go do owoców i kwiatów.

Przepis na nawóz cukrowy składa się z dwóch elementów. W litrze wrzątku należy rozpuścić dwie łyżki cukru (na co przypada jedna tabletka glukozy). Następnie mieszankę należy równomiernie rozlać na grządce. Warto pamiętać, że 200 mililitrów przypada na jeden krzak ogórków, dlatego ilość nawozu zależna jest od ilości sadzonek.

W przypadku inwazji mrówek, które jak wiadomo lgną co słodkiego smaku istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich z ogródka. Nie są więc one żadną przeszkodą, jaka może stanąć na drodze rosnących ogórków.

error: Treść zabezpieczona !!