Mój znajomy, który jest właścicielem kwiaciarni, zdradził mi na to sekret. Co zrobić, żeby kwiaty doniczkowe pięknie rosły.

Co zrobić, żeby kwiaty doniczkowe pięknie rosły? Mój znajomy, który jest właścicielem kwiaciarni, zdradził mi na to sekret.

Nawożenie roślin doniczkowych to działanie niezwykle ważne. Jednakże sklepowe preparaty nie należą do najtańszych. Mój przyjaciel z kwiaciarni uchylił mi rąbka tajemnicy, co zrobić by kwiaty zachwycały swym pięknym i zdrowym wyglądem.

Stosuję tę sztuczkę już od dłuższego czasu. Już dwie dawki naturalnego nawozu sprawiły, że mój mizerny storczyk imponująco zakwitł. Niemalże w każdej kuchni znajdziemy banany. To owoce uwielbiane przez każdego i bardzo popularne.

Zapewne nie wiesz, że ich skórka również może się do czegoś przydać. Skórki bananów zawierają mnóstwo potasu, magnezu i innych minerałów, więc mogą stanowić idealny nawóz dla twoich roślin doniczkowych! Większość roślin zielonych bardzo lubi nawozy, które są w pełni naturalne.

Skórki bananowej do nawożenia kwiatów możesz używać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to całkowite ich zasuszenie, następnie połamanie ich na drobne kawałki i zakopanie w pobliżu systemu korzeniowego. Drugi sposób jest nieco szybszy.

Świeże skórki zalej litrem przegotowanej i ostudzonej wody i pozostaw płyn na 24 godziny. Po upływie tego czasu po prostu podlej nim rośliny w twoim domu. Nawóz bananowy skutecznie przyśpiesza wzrost kwiatów. Pamiętaj, że kwiatów nie nawozimy zimą.

Skórkę banana możesz też wykorzystać do polerowania liści. W ten sposób nadasz im pięknego blasku. Staraj się korzystać z naturalnych sposobów i nie przepłacaj w sklepie za chemiczne preparaty.

error: Treść zabezpieczona !!