Najlepsze odmiany ogórków, które najlepiej uprawiać w tym roku

Najlepsze odmiany ogórków, które najlepiej uprawiać w tym roku

Wiele osób o tej porze roku planuję siew ogórków. Nic w tym dziwnego ponieważ ogórki to wyjątkowe warzywo, które nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także nadaje się do wielu różnorodnych dań. Oto wyjątkowe rady, które pomogą w uprawie tego warzywa. Warto wiedzieć, że czasami wybór odpowiedniej odmiany nasion wystarczy, aby roślina była zdecydowanie bardziej wytrzymała.

Gorzkie odmiany ogórków:

Każda osoba zajmująca się ogrodnictwem powinna wiedzieć, że istnieją odmiany ogórków, które nie są genetycznie gorzkie. W wielu przypadkach efekt gorzkiego smaku jest przede wszystkim spowodowany poprzez manipulacje genetyczne.

Natomiast niektóre odmiany swoją gorycz zawdzięczają procesowi selekcji w długim okresie lęgowym. Niektóre starsze odmiany i wiele dzisiejszych mają naturalna tendencję do nagrzewania się co nie jest korzystne dla ogórków. Wówczas strony stają się one bardzo gorzkie, a niekiedy nawet nie smaczne.

Wyjątkowy trik na usunięcie gorczycy z pylonów ogórków:

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której zbierzemy gorzkie ogórki należy pokroić je lub zetrzeć na tarce i zanurzyć się w słonej wodzie. Następnie ogórki wystarczy odstawić, a później wycisnąć.

Najlepiej przetestowane do tej pory odmiany ogórków, które nie cechują się tym, że są gorzkie:

W ogrodnictwie wielu ogrodników lubi dzielić się z innymi swoimi sprawdzonymi przez samych siebie metodami aby uzyskać, jak najlepsze w smaku ogórki. Oto kilka sprawdzonych odmian, które wyjątkowo smakują i nie są gorzkie:

  • Charlotte f1 hybryda,
  • Anya f1 hybryda,
  • Ogórki wężowe.

Odmiany ogórków zapewniające bogaty zbiór:

W tym przypadku zaprezentujemy odmiany ogórków, które cechują się dużą ilością zbiorów. Wówczas jeden liść równa się dwa owoce. Odmiana Partner F1, odmiana Carlos f1, a także odmiana Junak f1. W naszych warunkach geograficznych są to odmiany, które wyjątkowo dobrze się utrzymują i dają wyjątkowe plony.

Czym są odmiany ogórków partenokarpicznych?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że są to odmiany, które wytwarzają tylko kwiaty żeńskie i nie potrzebują dodatkowych zapylaczy aby dorodnie owocować. Odmiany te powinny być hodowane w odległości co najmniej 500 m od ogórków, które potrzebują tychże zapylaczy. Dzięki temu zapobiegniemy niepożądanemu zapyleniu, które mogłoby zakłócić wzrost ogórków bądź spowodować ich deformację.

Najbardziej odporne odmiany ogórków:

Wiedza na temat tego jakie odmiany ogórków są bardziej odporne od innych przyda się każdemu ogrodnikowi. Wiedza przede wszystkim spraw,i że ogrodnik będzie mógł świadomie dobrać odmianę do swojego warzywniak. Warto postawić na odmiany, które cechują się wytrzymałością i są odporne na różne choroby.

Są to odmiany nazywane hybrydami F1. Wówczas szukając tego typu odmiany należy wybierać ogórki odporne na: mączniaka prawdziwego, żółta mozaikę ogórkową, dziewiczą żółtą mozaiką cukinii. Oczywiście wybierając silną odmiany ogórków zmniejszymy ryzyko jej zachorowania.

Co więcej nawet jeśli roślina zachoruje choroba przeważnie nie doprowadzi do całkowitej śmierci rośliny. Wręcz przeciwnie rośliny będą zdolne do samo regeneracji i tworzenia zdrowych tkanek. Dzięki temu roślina przetrwa i mimo wszystko da plony.

Ulubiona przez ogrodników odmiana ogórków do uprawy: Bohdana F1

Choć jest to dość uniwersalny odmiana to jest jednocześnie bardzo lukratywna i doskonale sprawdza się na ciepłych obszarach upraw. Przede wszystkim cechuje się dobrą odpornością na: mozaikę wirusową i bakterioza, a także na pleśń ogórka. Warto jednak pamiętać iż odmiana ta może cechować się gorzkimi w smaku ogórkami.

Wczesne odmiany ogórków o pięknych owocach

Niekiedy ogrodnikowi zależy na tym aby ogórki były nie tylko trwałe, ale także szybko dawały owoce. Wówczas dość dobrą odmianą, na którą należy postawić jest: Carine f1. Jest to odmiana, która sama się zapala, a jednocześnie jest bardzo wczesna. Odmiana daje naprawdę piękne oraz smukłe ogórki. Roślina przede wszystkim wykazuje wysoką tolerancję na mącznika ogórka i jest odporna na plamistość liści.

Idealna odmiana ogórków do uprawy w doniczkach

Niestety nie każdy z nas ma możliwość posiadania dużego ogrodu, na którym może zasadzić grządkę z ogórkami. Wówczas jeśli posiadamy niewielką ilość miejsca możemy uprawiać ogórki w doniczkach. Doskonałą odmianą, która dobrze sprawdza się posadzona w doniczkach jest: Bush Champion f1. Odmiana ta daje ogórki nazywane ogórkami sałatkowymi, które bardzo dobrze smakują, ale przeważnie jej owoce nie są zbyt duże.

error: Treść zabezpieczona !!