Jak zwiększyć energię wewnętrzną – Oto sprawdzone metody na pobudzenie.

Może się zdarzyć, że picie kolejnej kawy nie da Ci potrzebnego zastrzyku energii. W takich momentach warto poszukać niecodziennych, lecz skutecznych metod szybkiego nabierania sił, jak stanie na głowie czy noszenie pomarańczowych okularów.

Masaż uszu to jedna z propozycji. Pobudzając punkty akupresury przez masowanie uszu, energizujesz całe ciało i poprawiasz krążenie krwi, co jest proste do wykonania, nawet bez specjalnych technik.

Noszenie pomarańczowych okularów to kolejny sposób, szczególnie przydatny, gdy zwykłeś oglądać telewizję przed snem. Neutralizują one niebieskie światło emitowane przez ekran, które może zakłócać produkcję melatoniny, chroniąc Twój sen.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego pobudzenia, zimny prysznic może być odpowiedzią. Zwiększa tempo oddychania, zużycie tlenu i przyspiesza tętno, gdy ciało stara się utrzymać ciepło, dostarczając Ci w ten sposób energii.

Dwa kiwi dziennie mogą także być rozwiązaniem problemu braku energii. Są one bogate w witaminę C i potas, a badania wykazały ich pozytywny wpływ na zmniejszenie zmęczenia i depresji oraz dodanie energii. Nie zapominaj też o prowadzeniu dziennika.

Zanotowanie rzeczy, za które jesteś wdzięczny, może poprawić Twoje samopoczucie, sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy, a nawet poprawić jakość Twojego snu. Podczas długiej podróży do pracy włącz głośną muzykę, szczególnie tę, która kojarzy się z pozytywnymi wspomnieniami. Może to podnieść Twoją energię i poprawić nastrój.

Pamiętaj także o nie pomijaniu śniadania. Osoby, które spożywają ten pierwszy posiłek dnia, czują się lepiej, są mniej zestresowane i bardziej wytrzymałe, co potwierdzają badania.

Niezależnie od Twojego stosunku do śniadania, warto dać mu szansę w walce z brakiem energii.

error: Treść zabezpieczona !!