Maska z kurkumy – najważniejsze informacje, które pomogą wizualnie odjąć Ci 10 lat.

Każda kobieta chce jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na wiele zabiegów odmładzających, które jednak kosztują bardzo dużo.

Tradycyjne kosmetyki również są drogie i nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. W ostatnich latach na popularności bardzo zyskały kosmetyki pielęgnacyjne, do których należą między innymi maseczki. Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba korzystać z gotowych rozwiązań, bowiem maseczkę na twarz można wykonać samemu. Dziś podpowiemy, jak można wykonać samodzielnie maseczkę z kurkumy.

Maseczka na twarz z kurkumy

Kurkuma wielu osobom kojarzy się głównie z gotowaniem potraw, ponieważ to właśnie tam najczęściej wykorzystywana jest ta przyprawa. Okazuje się jednak kurkuma, może być także wykorzystywana w kosmetologi, ponieważ znana jest jako bardzo dobry środek antyseptyczny.

Kurkuma to również świetny środek poprawiający krążenie krwi oraz redukujący niewielkie niedoskonałości, które pojawiają się na skórze. Warto również wspomnieć, że maseczka wykonana z kurkumy wygląda wprost prześlicznie, ponieważ ma pomarańczowy kolor, który bardzo dobrze wpływa na humor u człowieka.

Z czego składa się maseczka z kurkumy?

Maseczka z kurkumy jest przez wiele kobiet chwalona właśnie za prostotę w przygotowaniu. Jej skład jest tak prosty, że nikt nie powinien mieć problemu z jej przygotowaniem w domowym zaciszu. Oczywiście najważniejszym składnikiem jest kurkuma. Oprócz niej potrzebny jest także miód oraz mleko.

Mleko znane jest ze swoich właściwości odmładzających, ponieważ od lat wiele osób zażywa właśnie kąpiele w mleku, aby poprawić kondycję swojej skóry. Przede wszystkim działa ono nawilżająco na skórę, dzięki czemu staje się ona delikatna i miękka.

Mikroelementy, które znajdziemy w mleku, również poprawiają kondycję skóry. Jeżeli chodzi natomiast o miód, to jest to substancja, która działa dobrze na każdy rodzaj skóry. Przede wszystkim zwalcza on łuszczenie i zaczerwienienie, a także nawilża skórę.

Jak przygotować maseczkę z kurkumy?

Do przygotowania maseczki z kurkumy potrzebować będziesz:

  • 5 ml lub 1 łyżeczkę mleka
  • 1 łyżeczkę kurkumy
  • 1 łyżeczkę miodu

Przygotowanie tej maseczki jest banalnie proste. Na samym początku należy wszystkie składniki dać do jednego naczynia. Teraz trzeba je dokładnie wszystkie razem wymieszać do momentu, aż uzyskasz masę o złotym kolorze. Gdy już uda ci się przygotować taką jednorodną masę, to możesz zacząć ją nakładać na twarz.

Po równomiernym rozprowadzeniu substancji pozostawiamy ją na około 20 minut, a następnie zmywamy z pomocą ciepłej wody.  Maseczka z kurkumy, która jest regularnie nakładana, sprawia, że na skórze zmarszczki będą mniejsze, a skóra stanie się aksamitna.

Istnieje także wersja tej maseczki, która stworzona jest z myślą o usuwaniu piegów i plam starczych. W przypadku tej maseczki trzeba jednak zastąpić mleko sokiem z połowy cytryny. Maseczka z kurkumy, stworzona wyłącznie z myślą  o walce ze zmarszczkami przygotowywana jest natomiast nieco inaczej.

Trzeba bowiem wymieszać ze sobą 2 żółtka z kurczaka, 3 g kurkumy, 1 łyżkę gęstej śmietany oraz 2 łyżki twarogu przetartego przez sito. Istnieje oczywiście jeszcze więcej wariacji na temat maseczki z kurkumy, jednak na początku najlepiej wypróbować wspomniane powyżej.


error: Treść zabezpieczona !!