Magiczny przepis, który każdemu choremu na zmęczenie i cholesterol mówi żegnaj.

W przypadku problemów z nadmiernym poziomem cholesterolu czy cukru we krwi, warto zainteresować się tym naturalnym środkiem leczniczym, który zyskał uznanie wielu osób regularnie go spożywających i odnotowujących znaczną poprawę zdrowia. Zaleca się jego wypróbowanie, biorąc pod uwagę brak negatywnych skutków ubocznych.

Ten napój ma nie tylko korzystny wpływ na regulację cholesterolu i poziomu cukru we krwi, ale także wspiera rozpad nadmiernych ilości tłuszczu oraz pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie wątroby, nerek i trzustki. Składnikiem kluczowym są kolendra i pietruszka, które posiadają cenne właściwości lecznicze, nieznane szerokiemu gronu odbiorców, co zostanie dokładniej omówione w tym tekście.

Kolendra, popularna w kuchni jako przyprawa dodająca aromatu, charakteryzuje się również właściwościami diuretycznymi, przez co jest polecana w przypadkach problemów z nerkami. Ponadto, wspomaga funkcjonowanie wątroby, usprawnia proces trawienia, skutecznie zwalcza biegunkę poprzez eliminację bakterii i infekcji. Ma działanie przeciwbakteryjne, leczy infekcje jamy ustnej, przeciwdziała zapaleniu spojówek, poprawia wzrok i przyczynia się do zapobiegania chorobom oczu.

Pietruszka, stosowana częściej niż kolendra, wspaniale komponuje się jako dodatek do zup, klopsików czy jako dekoracja dań. Jest bogata w kwas foliowy, wspierający zdrowie serca i zapobiegający chorobom układu krążenia. Działa moczopędnie, ma zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych, przeciwdziała stanom zapalnym oraz łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatyzmu.

Sposób przygotowania:

Należy drobno posiekać kolendrę i pietruszkę, umieścić w garnku, zalać wodą i przykryć pokrywką. Gotować na małym ogniu przez 10 minut, by pozbyć się chlorofilu. Po wyłączeniu ognia należy pozostawić napar pod przykryciem do ostygnięcia, a następnie przecedzić do butelki i przechowywać w lodówce.

Poleca się spożywanie jednej filiżanki dziennie, co po kilku dniach zaowocuje zmianą koloru moczu jako efekt oczyszczania nerek z toksyn i szkodliwych substancji. Efekt ten przyczyni się do znacznego poprawienia samopoczucia.

Życzymy zdrowia!


error: Treść zabezpieczona !!