Domowe sposoby na łagodzenie kaszlu i śluzu.

Naturalne sposoby leczenia stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej słyszymy o naturalnych sposobach leczenia od lekarzy.

Możesz również szukać naturalnych środków na kaszel i inne objawy, takie jak nieprzyjemny śluz. Mamy przyjemność podzielić się 4 naturalnymi środkami na ból gardła i kaszel, które działają lepiej niż jakiekolwiek środki z apteki.

Miód i cytryna

Oba te składniki mają właściwości przeciwzapalne, a także antybakteryjne, co tylko zwiększa ich skuteczność. To niesamowite remedium można przygotować z 1 łyżki miodu i 2 łyżek soku z cytryny. Wymieszaj składniki w misce. Należy przyjmować go co najmniej 3 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty i poprawić swoje samopoczucie.

Imbir z miodem, cebulą i tymiankiem

Składniki te są niezwykle skuteczne w walce z przeziębieniem i mogą być dodawane do leków na receptę w celu leczenia bólu gardła, kaszlu i innych objawów. Ta „mikstura” będzie wymagała 2 szklanek wody, 1 litra miodu, 6 do 7 plasterków imbiru, 1 cebuli i 1 łyżeczki tymianku.

Doprowadź wodę do wrzenia. Dodaj imbir, cebulę i tymianek. Przykryj garnek i pozwól mu się gotować przez około minutę. Następnie zdejmij garnek z ognia i pozwól ostudzić napar. Wmieszaj miód do naparu i wymieszaj. Przyjmuj 2 szklanki wody dziennie przez tydzień lub do momentu ustąpienia kaszlu.

Sól i kurkuma

Kurkuma ma właściwości antyseptyczne. Kurkuma jest doskonała w leczeniu bólu gardła. Może być również stosowana w leczeniu innych dolegliwości i chorób. To remedium można przygotować z 1/2 łyżki soli i 1 łyżki kurkumy.

Należy dokładnie wymieszać wszystkie składniki, upewniając się, że cząstki soli i kurkumy zostały usunięte z wody. Taki napar należy przyjmować kilka razy dziennie. ).

Wdychanie gorącej pary z ziołami

Większość z Was słyszała o tym środku do inhalacji od swoich babć. Będziesz potrzebować około 4-5 szklanek wrzącej wody, 1/2 łyżeczki suszonego rozmarynu i 1/2 łyżeczki tymianku. Następnie dodaj rozmaryn i tymianek do wrzącej wody. Przykryj garnek i pozwól mu się gotować przez kilka minut.

Następnie przygotuj ręcznik. Pochyl się nad garnkiem z bezpiecznej odległości. Przykryj głowę ręcznikiem. Aby przyzwyczaić śluzówkę do pary, weź kilka głębokich wdechów. Weź głęboki wdech, aż roztwór ostygnie.

Życzymy Ci dobrego zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!