Ta metoda działa za każdym razem – Sposoby na ból.

W sklepach pełno jest różnorodnych warzyw z Ameryki, Afryki czy Azji, jednak dlaczego nie spożywać takich, które Polacy przygotowywali od stuleci na różnorakie sposoby?

Jednym ze wspaniałych przedstawicieli polskich dobrodziejstw jest z całą pewnością biała kapusta. Jedna główka obfituje w mnogość cennych dla zdrowia makro i mikroelementów. Znane są także jej właściwości pomagające na wiele chorób i dolegliwości. Co w największej mierze można uzyskać z tego niepozornego na pierwszy rzut oka warzywa?

Walka ze stanami zapalnymi w organizmie 

Obecność kwasów: foliowego, askorbinowego i pantotenowego odpowiada za efektywną zdolność do zwalczania stanów zapalnych w ciele człowieka. Dodatkowo odkaża chore miejsce i znacząco wzmacnia stawy, które przecież każdego dnia wykonują mnóstwo pracy podczas ciągłego poruszania się organizmu.

Znane jest kilka sposobów na zmniejszenie dolegliwości związanych ze stawami, które jak wiadomo – potrafią być bardzo dokuczliwe. Pierwszy z nich polega na tym, by odciąć kilka liści i podgrzać je w za pomocą kuchenki mikrofalowej.

Na wierzchniej części kolana, paliczka, kostki lub łokcia należy rozprowadzić cienką warstwę miodu, a następnie przygotowany wcześniej liść kapusty. Tak powstały kompres należy owinąć folią celofanową i owinąć bandażem, najlepiej elastycznym. Domowy opatrunek warto trzymać całą noc.

Drugi sposób zawiera w sobie tabletkę powszechnie dostępnej aspiryny. Dwie sztuki należy dokładnie rozdrobnić na jednolity proszek i zmieszać z jedną stołową łyżką miodu dobrej jakości. Mieszankę nałożyć hojną porcją na staw i przykryć świeżym liściem kapuścianym.

Kolejnym przykładem przepisu jest połączenie trzech części olejku kamforowego, jedną część musztardy i tyle samo miodu. Wraz z kapustą należy to swoiste lekarstwo nałożyć na zmienione chorobowo miejsce. Leczenie liśćmi kapusty może przyprawiać o ból głowy przeciwników medycyny naturalnej.

Warto dać jej jednak szansę, gdy maści i lekarstwa przepisane przez lekarza nie dają oczekiwanych efektów bądź z jakichś przyczyn nie chce się stosować aptecznych medykamentów. Dodatkową zaletą płynącą ze stosowania kapuścianej kuracji jest fakt, że to warzywo charakteryzuje się znacznie niższą ceną, niż opakowanie tabletek czy maści.

Kapusta wspomoże wyzwolenie się od uciążliwego bólu w krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji.


error: Treść zabezpieczona !!