Jeżeli jesteś miłośnikiem herbaty, to może być dla Ciebie coś niesamowicie przydatnego i kojącego – torebki herbaty na kaloryferze.

Nie każdy wie, że zimą warto, jest kłaść torebki z herbaty na kaloryfer. Jak się bowiem okazuje, herbata ma nieco więcej zalet, niż może się wydawać, dlatego warto ją wykorzystać do walki z codziennymi przykrościami.

W tym artykule postaramy się nieco lepiej przybliżyć, dlaczego warto, jest wykorzystywać torebki po herbacie, do czegoś więcej niż tylko zaparzania herbaty. Jeżeli jesteś osobą, która pije na co dzień sporo herbaty to ten sposób, jaki przedstawimy, może okazać się dla ciebie bardzo przydatny.

Po co warto kłaść torebki po herbacie na kaloryfer?

Jak pokazuje doświadczenie wiele osób, torebki herbaty pozostawione na grzejniku mogą skutecznie zwalczać nieprzyjemne zapachy. W ten sposób możesz zaoszczędzić swoje pieniądze i poddać torebki recyklingowi w ciekawy sposób.

Herbaciane torebki bardzo dobrze pochłaniają nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się często w mieszkaniach. Ich kolejną właściwością jest to, że również dezynfekują pomieszczenia. Zapachy, jakie pochłaniają takie torebki, mogą pochodzić z kociej kuwety, lodówki lub  śmietnika.

Powieszenie ich niewielkiej ilości w okolicy miejsca, z którego pochodzi zapach, powoduje skutecznie zatrzymanie rozprzestrzeniania się go.  W walce z zapachami pochodzącymi z lodówki, warto jest wykorzystać miskę, do której włożysz zużyte torebki herbaty.

Taka miska umieszczona w lodówce, bardzo skutecznie pochłonie nieprzyjemne zapachy już w przeciągu kilku dni. Część osób umieszcza je również w innych strategicznych miejscach. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które normalnie wydajemy na odświeżacze powietrza. Umieszczone na kaloryferach torebki sprawia wiec, że w twoim mieszkaniu nie będzie nieprzyjemnie pachnieć, a powietrze będzie mieć naturalnych zapach.

Więcej wskazówek dotyczących herbacianych torebek

W tej części artykułu, przedstawimy ci kolejne wskazówki na temat tego, jak możesz w ciekawy sposób wykorzystać zużyte torebki po herbacie. Z pewnością będziesz zaskoczony tym, że mogą one służyć do wielu innych czynności niż robienie napoju.

Zwalczanie tłuszczu

Usuwanie tłuszczu z potraw nie jest łatwe przy pomocy tradycyjnych środków, jednak z pomocą herbacianych torebek, możesz zrobić to bardzo skutecznie. Jeżeli wrzucisz torebkę po herbacie do tłustego naczynia zalanego wodą i zostawisz je tak na noc, to rano będziesz zaskoczony. Dzięki obecności kwasu garbnikowego, tłuszcz znajdujący się na naczyniu się rozpuści, a ty będziesz mieć odtłuszczone naczynie.

Ochrona przed gryzoniami

Jeżeli masz problem z myszami w swoim domu, to rozstaw zużyte torebki po herbacie w różnych miejscach. Myszy nienawidzą zapachu herbaty, dlatego powinny się wynieść. W ten sposób pozbędziesz się nieproszonych gości ze swojej spiżarni, kuchni lub jadalni. Warto również połać torebkę olejkiem z mięty pieprzowej, by odgonić także mrówki i pająki.

Podrażniona skóra

Zużyte torebki po herbacie mogą również pomóc w sytuacji, gdy poparzyłeś skórę na słońcu, masz małą ranę lub zostałeś ukąszony przez owada. Taka torebka bardzo dobrze koi skórę i skutecznie wspiera proces regeneracji oraz gojenia. Czasem warto torebki po herbacie nałożyć na powieki oczu, które są zmęczone od wpatrywania się w ekrany telewizorów, komputerów czy telefonów. Pozostaw je na około 10 minut, a zmęczenie i pieczenie znikną natychmiast.

Nawóz

W torebkach po herbacie znajduje się wiele składników odżywczych, które nadają się do pielęgnacji roślin. Wystarczy w swoim ogródku zakopać kilka torebek, a podczas podlewania będą one do gleby uwalniać składniki odżywcze oraz azot. Dzięki temu twoje rośliny będą piękniejsze i zdrowsze. Takie torebki należy wymieniać raz na tydzień. Taki nawóz dla roślin jest dużo lepszy niż sztuczne produkty, które można nabyć w sklepach.

Polerowanie szklanych powierzchni

Zużytą torebkę zagotuj i pozwól jej ostygnąć. Następnie wlej do butelki z rozpylaczem substancję i nakładaj na szklane powierzchnie. Później wystarczy jedynie przestrzec ją za pomocą szmatki, a zanieczyszczenie, smugi oraz tłuszcz znikną. Twoje lustra oraz oka będą od tej pory wyglądać niesamowicie.


error: Treść zabezpieczona !!