Mogę siedzieć w słonej wodzie przez 20 minut, dwa razy dziennie – Unikniesz operacji. Wskazówki.

Hemoroidy to poważna dolegliwość, która może poważnie wpłynąć na jakość naszego życia. Żylaki odbytu mogą sprawić, że chodzenie do łazienki, siadanie lub stanie, a nawet branie prysznica stanie się torturą.

Hemoroidy można leczyć w domu, stosując następujące metody

Niektóre hemoroidy nie są na tyle poważne, aby natychmiast wymagały pomocy lekarza. Czasami wystarczy zastosować domowe sposoby, aby na stałe wyeliminować ten wstydliwy problem.

Hemoroidy można wyleczyć poprzez nasiadówki.

Ciepła woda znana jest z tego, że koi i łagodzi skurcze. Jeśli masz hemoroidy, warto zażywać sit-up, czyli kąpieli na siedząco. Aby zastosować kąpiel, należy nalać ciepłej wody do miski. Następnie należy umieścić w misce biodra i pośladki. Należy ją stosować 2-3 razy dziennie, po uprzednim wypróżnieniu się. Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Po kąpieli miejsca objęte stanem zapalnym należy osuszyć ręcznikami.

Sól + gliceryna

Połączenie soli epsom z gliceryną może złagodzić wszelkiego rodzaju bóle, stany zapalne i pieczenie. Wymieszaj glicerynę z solą w proporcji 1:1. Rozprowadź mieszaninę na dotkniętym obszarze i przykryj gazą. Opatrunek należy trzymać przez 15 do 20 minut. Cały zabieg można powtarzać co 4 godziny, w zależności od potrzeb.

Okłady z lodu

Okłady z lodu mogą przynieść ulgę w wielu przypadkach. Okład z lodu powinien być przyłożony do dotkniętego obszaru na co najmniej kilka minut. Zimno zmniejszy obrzęk i złagodzi ból.

Zmień swoje nawyki

Oprócz domowych sposobów, ważne jest, aby dokonać zmian w stylu życia i zmienić codzienną rutynę w celu zwalczania hemoroidów. Możemy pokonać hemoroidy, jeśli zastosujemy holistyczne podejście.

Nowa bielizna

Dla poprawy komfortu i zdrowia lepiej jest zmienić bieliznę na bawełnianą. Zmniejszy ona nadmierną wilgoć i zapobiegnie powstawaniu otarć. Dzięki temu unikniemy podrażnień spowodowanych hemoroidami w różnej postaci. Istotne jest, aby bielizna była przewiewna i pozwalała na ruch.

Relaks i odpoczynek

Kilka dni odpoczynku, zwłaszcza w pozycji leżącej, może pomóc w walce z bólem i stanem zapalnym naczyń hemoroidalnych. Możesz również rozważyć zmianę pozycji podczas snu. Najlepszym sposobem na zmniejszenie obrzęku żył jest położenie się na brzuchu i podłożenie poduszki pod biodra.

Wizyty w toalecie powinny być kontrolowane

Każdy, kto ma hemoroidy, nie powinien zbyt długo siedzieć na toalecie. Nie należy obawiać się korzystania z toalety, kiedy jest to konieczne, ale należy ograniczyć wizyty w toalecie do minimum. Równie ważna jest pozycja, w jakiej wypróżniasz się. Aby wypróżnić się szybko i bezboleśnie, unieś nogi na platformę, taką jak stołek. Zmniejszy to napięcie mięśni zwieraczy.

Dieta to podstawa

Dobrze zbilansowana dieta jest niezbędna w walce z hemoroidami. Dieta bogata w pokarmy bogate w błonnik, takie jak śliwki, jabłka i rośliny strączkowe powinna być koniecznością. Funkcjonowanie jelit poprawi się dzięki spożywaniu zielonych warzyw, takich jak szpinak, brokuły i brukselka.

Dobre bakterie są ważne, aby uzupełnić naszą florę jelitową. Jogurt zawierający bifidobakterie jest świetną opcją. Pij dużo wody, co najmniej 2 litry dziennie.

Pierwsza pomoc ziołowa

Od dawna wiadomo, że zioła mają niezwykłą moc uzdrawiania. W leczeniu żylaków odbytu pomocny może być aloes lub krwawnik. Produkty te są łatwo dostępne w każdej aptece. Możesz dodać jedną łyżkę stołową krwawnika do 250 ml wody do kąpieli. Inną sprawdzoną metodą są ciepłe okłady z parzonych roślin i maść z oczaru wirginijskiego. Należy je stosować dwa razy dziennie.

Hemoroidy to częsta dolegliwość, która może zaatakować w każdej chwili i pojawić się w dowolnym momencie. Ważne jest, aby wiedzieć, jak leczyć je z wyprzedzeniem. Jeśli nie przynoszą one pożądanych rezultatów lub nawracają, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Jeśli objawy stają się poważne lub szybko się pogarszają, ważne jest, aby natychmiast udać się do lekarza.

error: Treść zabezpieczona !!