Grupa Kanadyjskich badaczy z University of Windsor, przekazała przełomową informację o istnieniu leku, który jest w stanie zwalczyć raka w dwa dni. A to wszystko za sprawą znanego wszystkim mniszka lekarskiego.

Według Uniwersytetu w Windsorze kanadyjscy naukowcy odkryli zioło zdolne zabić raka w ciągu dwóch dób!

Wpływ mniszka lekarskiego na komórki nowotworowe stał się obiektem zainteresowania naukowców. Projekt nabrał tempa, gdy jeden z uznanych onkologów odkrył, iż herbata zaparzona z korzenia mniszka lekarskiego redukuje szansę zachorowania na nowotwór.

Stosowanie korzenia mniszka lekarskiego ma liczne zalety. Oto, co odkryła Pamela Ovadje, uniwersytecka doktorantka:

„Pewna kobieta każdego dnia wypijała herbatę, do zaparzenia której używała korzenia mniszka lekarskiego. Tą historię opowiedział nam jeden z onkologów, kobieta bowiem chorowała na nowotwór. Rezultaty jej działań zdumiały wszystkich!

Reakcja pacjentów na ten napar szybko stała się obiektem naszych badań. Początkowo nasze nastawienie było niezwykle sceptyczne. Ktoś już dawno zauważyłby wpływ tak popularnej rośliny, jaką jest mniszek lekarski, który występuje przecież na całym świecie.”

„Badaliśmy skuteczność walki z rakiem jelita grubego i trzustki, z przewlekłą białaczką szpikową oraz komórkami białaczkowymi. Stworzony przez nas olej z mniszka lekarskiego w warunkach laboratoryjnych skutecznie walczył z komórkami nowotworowymi.

Nie uszkadzając ani jednej zdrowej komórki, korzeń mniszka lekarskiego wykazywał silne działanie antynowotworowe. Według Pameli badania udowodniły jego skuteczność w zwalczaniu przeszczepionych ludzkich komórek nowotworowych u gryzoni.”

Badania na ludziach nad ekstraktem z mniszka lekarskiego zatwierdzono już w 2015 roku. Projektem kieruje dr Sciarra Pandi, która uważa, że ekstrakt to najlepiej rokująca naturalna metoda walki z rakiem. Na dzień dzisiejszy bada się fazę pierwszą leczenia białaczki oraz chłoniaka.

Komórki rakowe doznają apoteozy pod wpływem mniszka lekarskiego. Komórki rakowe ulegają autodestrukcji. W tym preparacie drzemie ogromny potencjał, a dalsze badania mogą sprawić, że zostanie on wykorzystany na szeroką skalę.


error: Treść zabezpieczona !!