Wlej to do pralki, a bęben sam się wyczyści: sprawdzony od lat sposób czyszczenia całej pralki.

Chciałabym podzielić się z Wami moim sprawdzonym sposobem czyszczenia pralki. Każdy ma swój ulubiony, ale ten jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Korzystam z niego od lat, nauczyłam go również moją córkę i wnuczkę.

Dzięki niemu nigdy nie mieliśmy poważnych problemów z pralką. Mam nadzieje, że i Wam przypadnie do gustu. Zalecam powtarzanie tej procedury raz na sześć miesięcy. Chociaż zajmuje to trochę czasu, nie musisz nic robić, pralka czyści się sama – wystarczy ją włączyć.

Potrzebujesz:

  • 1 kg sody krystalicznej (kupisz ją w drogerii lub hurtowni rolniczej)
  • 4 l wody
  • 1 litr zwykłego octu

Postępowanie:

Wlej 4 litry wody bezpośrednio do bębna pralki i dodaj sodę wymieszaną z niewielką ilością wrzącej wody. Zamknij bęben i ustaw pralkę na najdłuższy program i na najwyższą temperaturę, bez prania wstępnego. Gdy program się skończy, wlej ocet do przegródki na proszek i powtórz ten sam program prania.

Soda rozpuszcza brud, włosy, kawałki tkanin oraz kamień. Ocet dezynfekuje, niszczy zarazki pleśni, a tym samym usuwa przykry zapach, który z czasem może zacząć wydobywać się z pralki.

Gumowa uszczelka

Nie używaj do jej czyszczenia agresywnych środków chemicznych, które mogą ją zniszczyć. Po prostu namocz szmatkę w occie i połóż na uszczelkę, pozwól mu zadziałać, a następnie po prostu umyj ciepłą wodą.

Aby wyczyścić bęben pralki ręcznie

Użyj roztworu sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego. Ta mieszanina rozpuszcza kamień bardzo szybko.

Jeśli masz twardą wodę

Od czasu do czasu wsyp paczkę kwasku cytrynowego do dozownika na detergent i ustaw pralkę na najdłuższy program i najwyższą temperaturę.

Dozownik na detergent jak nowy

Wystarczy namoczyć go w roztworze octu i sody oczyszczonej. Pozostaw dozownik namoczony przez 30 minut lub nawet kilka godzin i gotowe! Powodzenia!


error: Treść zabezpieczona !!