Ćwiczenia opracowane przez doświadczonego kręgarza mogą pomóc w pozbyciu się bólu pleców.

Nieleczony ból pleców może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Dolegliwość tę można leczyć za pomocą specjalnych ćwiczeń zalecanych przez kręgarza. Zajęcia te nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu. Wszystkie ćwiczenia można z łatwością wykonywać w domu.

Podczas treningu zwróć uwagę na prawidłową technikę. Nie spiesz się i pamiętaj o głębokim i spokojnym wdechu. Przerwij ćwiczenie, jeśli poczujesz dyskomfort. Aby uzyskać pożądany efekt, należy postępować zgodnie z instrukcjami.

Ćwiczenie 1

Stojąc w odległości około metra od ściany, oprzyj się o nią. Ramiona i łopatki powinny znajdować się w jednej linii ze ścianą. Ramiona powinny być wyciągnięte do przodu, tak aby ciało znajdowało się w linii prostej. Wykonując wdech, dociskaj łokcie do ściany. Ćwiczenie to można powtórzyć 10-15 razy.

Podczas ćwiczenia staraj się wykonywać wdech przez przeponę. Spowoduje to wytworzenie podciśnienia w jamie brzusznej, które pobudza krążenie krwi.

Ćwiczenie 2

To ćwiczenie można wykonać na podłodze lub na materacu. Połóż ręce blisko ciała i połóż się na plecach. Powoli unieś miednicę do góry i zegnij kolana w stawach kolanowych. Powtórz tę czynność 10-15 razy. Osoby, które mają trudności z uniesieniem miednicy, mogą przez kilka sekund docisnąć ją do podłoża, a następnie rozluźnić. Zwiększy to przepływ krwi do odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Ćwiczenie 3

Połóż plecy na ziemi. Nogi powinny być uniesione do góry, tak abyś mógł zgiąć je w kolanach. Można też oprzeć się o taboret, aby było wygodniej. Trzymaj plecy wyprostowane na łokciach, opierając je na dłoniach. Weź głęboki wdech, a podczas wydechu unieś podbródek do góry. Wyprostuj szyję.

Zacznij od 50 powtórzeń. Stopniowo zwiększaj liczbę powtórzeń, aż dojdziesz do 200. Ćwiczenie to będzie korzystne dla osób cierpiących na bóle pleców, żylaki lub hemoroidy.

Ćwiczenie 4

Połóż się na brzuchu. Ugnij łokcie i połóż dłonie na klatce piersiowej. Unieś górną część ciała i odepchnij dłonie od podłoża. Następnie wyciągnij ręce najdalej, jak potrafisz i przyciągnij pośladki do pięt.

W przypadku trudności z wykonaniem tego ćwiczenia można również przyciągnąć pośladki do pięt. Po kilku pierwszych ćwiczeniach może pojawić się uczucie bólu. Jeśli tak się stanie, należy kontynuować ćwiczenie do momentu ustąpienia bólu.

Ćwiczenie 5

Wróć do pozycji leżącej na plecach. Rozstawiamy ręce pod kątem. Ugnij kolana w stawach kolanowych, a następnie zegnij nogi w kostkach. Następnie przysuń zgięte nogi jak najbliżej ciała. Podpieramy się rękami. Następnie podeprzyj ręce dłońmi, a potem dociśnij kolana bliżej ciała. Powtórz 15-20 razy, zwracając uwagę na oddech.

Ten zestaw ćwiczeń należy wykonywać regularnie. Poprawi to elastyczność kręgosłupa, wzmocni mięśnie i zwiększy krążenie krwi. Zmniejszy to ból i pozwoli zachować sprawność fizyczną przez wiele lat.

error: Treść zabezpieczona !!